Головна Усі консультації Облік та звітність Первинні документи, типові форми

Шиномонтаж колеса автомобіля за готівку: чи потрібен акт виконаних робіт?

Підприємством проведено шиномонтаж колеса автомобіля на АЗС (юрособа) на суму 195 грн за готівкові кошти. АЗС видала фіскальний чек на суму робіт. Чи потрібен для підтвердження їх виконання акт виконаних робіт?

Взаємовідносини між замовником та виконавцем послуг з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів, їх складових частин (систем), а також вимоги щодо контролю за відповідністю наданих послуг регулюють Правила, затверджені наказом Мінінфраструктури  №615.

Також правила монтажу-демонтажу шин наведено у розд. VI Правил № 549.

Відповідно до п. 1 розд. III Правил №615 надання послуг здійснюється за зверненням замовника чи за його попередньою заявкою, яка реєструється в журналі реєстрації. У п. 3 цього розділу зазначено, що послуги з технічного обслуговування і ремонту КТЗ чи його складових частин (систем) надаються замовнику на підставі договору про технічне обслуговування і ремонт КТЗ, що укладається відповідно до вимог цивільного законодавства між замовником і виконавцем.

Якщо для надання послуг відсутня потреба залишати КТЗ, його складові частини (системи) на відповідальне зберігання у виконавця, надання послуг оформлюється рахунком-фактурою, накладною, квитанцією тощо, а також нарядом-замовленням на надання послуг з технічного обслуговування і ремонту колісного транспортного засобу (додаток 1 до Правил №615). У вказаних первинних документах обов'язково робиться запис про гарантійні зобов'язання (у випадках, передбачених цими Правилами), який засвідчується підписом контролера якості та скріплюється печаткою виконавця (за наявності) (абз. 2 п. 4 розд. III Правил №615).

Послуги, що надаються у присутності замовника без надання виконавцем гарантійних зобов'язань (підкачування пневматичних шин, заміна експлуатаційних рідин, діагностичні роботи без втручання у конструкцію КТЗ тощо), можуть оформлятися лише шляхом видачі документа, що підтверджує оплату за надані послуги (п. 5 розд. III Правил №615).

Кілька слід про такий платіжний (розрахунковий) документ.

Вимоги п. 11 ст. 3 Закону про РРО зобов'язують суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг проводити розрахункові операції через РРО. Виключень для продажу власних послуг для ЮО-АЗС в цьому Законі не встановлено.  А якщо така АЗС застосовує РРО, то має надавати клієнтам у якості розрахункового документу фіскальний касовий чек на товари (послуги). Форма і зміст якого повинні відповідати вимогам  Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну №13.

Отже, для підтвердження надання послуг з шиномонтажу колеса автомобіля, якщо вони надаються у присутності замовника і за ними не надаються гарантійні зобов’язання, достатньо касового чеку, який містить обов'язкові реквізити, передбачені п. 2 Розділу ІІІ Положення №13. У іншому випадку слід вимагати повний пакет документів, зазначених вище.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Первинні документи, типові форми
Теги:
Автотранспорт , Облік , Первинні документи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі