• Посилання скопійовано

У разі складення ПН на повне постачання послуги, у графі 5 зазначається одиниця виміру «послуга», а в графі 6 - «1»

Згідно п. 2.4. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів від 24 травня 1995 року №88, до обов’язкових реквізитів відносять обсяг господарської операції та одиницю виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі). Як правильно заповнювати дані реквізити?

Запитання: Згідно п. 2.4. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року №88, до обов’язкових реквізитів відносять обсяг господарської операції та одиницю виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі). Але в даному Положенні не встановлено як вірно заповнювати дані реквізити. Так як для податкової накладної роз’яснено, що одиниця виміру зазначається «послуга», а кількість проставляється «1» при повному наданні послуг та в акті і податковій накладній мова йдеться про одні й ті ж послуги, тому чи буде вірним і логічним вказувати в акті кількість "1" без десятих, сотих і тисячних, а одиницю виміру - "послуга"? І чи буде допустимим варіантом, якщо контрагент зазначатиме в акті одиницю виміру "грн", а кількість "послуга" (при цьому зазначаючи в податковій накладній одиницю виміру "послуга", а кількість "1")?

Відповідь: Згідно із п. 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів України від 14.01.2014 р. №10 (набрав чинності з 01.03.2014 р.), до податкової накладної вносяться наступні дані: 

до графи 5 - одиниця виміру товарів/послуг -  грн, шт., кг, м, см, м куб., см куб., л, послуга тощо;

до графи 6 - кількість (об'єм, обсяг) постачання товарів/послуг. 

На відміну від попередніх редакцій  порядку заповнення податкової накладної, з Порядку №10 виключено норму  «У разі якщо послуги не мають таких показників, а вимірюються лише у вартісному вираженні, у графі 6 указується: „послуга/проценти тощо”». Тобто, як раніше, зазначати у графі 5 «грн..», а в графі 6 «послуга/проценти тощо» вже не можна. 

Варіант, який ви пропонуєте, «якщо контрагент зазначатиме в акті одиницю виміру "грн", а кількість "послуга" (при цьому зазначаючи в податковій накладній одиницю виміру "послуга", а кількість "1")», викладений невірно. Оскільки ви  одночасно передбачаєте вказувати у якості одиниці виміру і «грн.», і «послуга», а в податковій накладній у одному рядку має бути зазначено тільки одну одиницю виміру. 


 

Водночас, як бачимо, і  «грн.», і «послуга» в переліку одиниць виміру, які можна зазначати у графі 5, наявні. Отже, припустимо зазначати один з цих видів одиниць виміру. Хоча, механізму заповнення податкової накладної у випадку, в якому одиницею виміру зазначено «грн.», наразі в Порядку №10 немає. Тож, наразі не радимо користуватися цією одиницею виміру, навіть, якщо послуга вимірюється лише у вартісному вираженні. 

Що пропонують з цього приводу податківці, наведено, наприклад, у «Базі знань» на сайті Міндоходів України: «у разі складення податкової накладної на повне постачання послуги, або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) в повному обсязі, у графі 5 податкової накладної зазначається одиниця виміру «послуга», а в графі 6 зазначається «1».

У разі складення податкової накладної на часткове постачання послуги, або на суму попередньої оплати частини вартості послуги, у графі 5 податкової накладної зазначається слово «послуга», а в графі 6 - відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати половини договірної вартості послуги, у графі 6 вказується число «0,5».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Дозвіл на спеціальне водокористування: хто повинен подавати декларацію з рентної плати
    Дозвіл на спеціальне водокористування видано юридичній особі - головному підприємству. Первинним водокористувачем є філія - юридична особа. Хто повинен подавати декларацію з рентної плати?
    18.07.202430
  • Повідомлення в ТЦК щодо виключеного з військового обліку працівника
    Підприємство приймає на роботу працівницю, яка виключена з військового обліку на підставі пп. "г" п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону про військовий облік. Чи потрібно вести військовий облік щодо неї і подавати повідомлення до ТЦК?
    16.07.2024920
  • Коли вводити в експлуатацію новозбудоване приміщення?
    У 2013 році підприємство почало будівництво виробничого приміщення, накопичуючи витрати на субрахунку 151. 20.06.2024 р. отримано за зареєстровано в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва декларацію про готовність об’єкта до експлуатації (форма СС1). Ця декларація поки не зареєстрована в Реєстрі речових прав. Чи можна 20.06.2024 р. вводити в експлуатацію новозбудоване приміщення в бухобліку та починати амортизувати?
    04.07.202490
  • Як повернути постачальнику залізничний вагон з товаром, який не був прийнятий покупцем?
    ТОВ "А" – постачальник відправив ТОВ "Б" – покупцю 25.05.2024 р. товар залізничним транспортом безпосередньо з заводу виробника. Вагон прибув 04.06.2024 р. Після огляду виявлено, що товар невідповідної якості і він одразу був переадресований виробнику. Витрати з доставки оплачує постачальник. Розкредитування та переадресацію вагону проводить ТОВ "А". За результатами огляду складено акт невідповідності. Постачальник – ТОВ "А" наполягає скласти ВН на отримання від 25.05.2024 р. та 04.06.2024 р. на повернення. Чи правомірна вимога постачальника?
    24.06.2024261
  • Земельна ділянка не використовувалася протягом року, що з витратами на оренду?
    Підприємство не використовувало земельну ділянку в поточному році. Чи можна витрати на її оренду включити до складу витрат під урожай наступного року?
    11.04.202479