• Посилання скопійовано

Заправка авто у вихідний та використання в особистих цілях: чи є додаткове благо?

Працівник підприємства заправив службовий автомобіль за рахунок підприємства після робочого часу/у вихідний день і використовував його в особистих цілях. Чи розглядається це як додаткове благо? Якщо працівник компенсує суму цих витрат, чи буде розглядатися як додаткове благо?

Заправка автомобіля у вихідний день чи в позаробочий час працівником, за яким закріплено автомобіль, не завджди є додатковим благом.

Сам факт заправки пального, підтверджений відповідними документами, свідчить лише про вчинення працівником як представником підприємства юридично значущої дії: отримання пального. Про використання пального свідчать подорожні листи чи інші первинні документи, прийняті на підприємстві. Тож отримання або придбання пального у вихідний день не завджи означає, що воно було використане працівником у вихідний день та на невиробничі потреби.

Отже, законодавство не забороняє вчинення правочинів щодо придбання або отримання пального від імені підприємства в неробочий час. Проте, на практиці, потрібно уникати випадків заправки у вихідні дні або обґрунтовувати ці факти особливими потребами (підготовка до поїздки, відрядження, робочий день цього конкретного працівника, ненормований робочий час тощо).

Ситуація, що розглядається – протилежна: працівник підприємства заправив службовий автомобіль після робочого часу/вихідний день за рахунок підприємства і використовував його в особистих цілях.

Тому використання працівником службового автомобіля в особистих цілях є для нього додатковим благом, згідно з пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ, тобто вартість використаного пального в позаробочий час є додатковим благом працівника. Така вартість оподатковуватиметься ПДФО з застосуванням натурального коефіцієнта та ВЗ (пп. 1.2 п. 16-1 підрозділ. 10 розд. XX ПКУ), але вже без застосування вказаного коефіцієнта, з відображенням у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності за ознакою доходу «126».

Крім цього, потрібно буде нарахувати ЄСВ на вартість використаного працівником пального на підставі пп. 2.3.4 Інструкції №5, як на інші виплати індивідуального характеру.

Щоб уникнути сплати податків з додаткового блага та нарахування ЄСВ, працівник може повернути підприємству вартість використаного пального в касу чи на поточний рахунок підприємства.

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»