• Посилання скопійовано

Заправка авто у вихідний та використання в особистих цілях: чи є додаткове благо?

Працівник підприємства заправив службовий автомобіль за рахунок підприємства після робочого часу/у вихідний день і використовував його в особистих цілях. Чи розглядається це як додаткове благо? Якщо працівник компенсує суму цих витрат, чи буде розглядатися як додаткове благо?

Заправка автомобіля у вихідний день чи в позаробочий час працівником, за яким закріплено автомобіль, не завджди є додатковим благом.

Сам факт заправки пального, підтверджений відповідними документами, свідчить лише про вчинення працівником як представником підприємства юридично значущої дії: отримання пального. Про використання пального свідчать подорожні листи чи інші первинні документи, прийняті на підприємстві. Тож отримання або придбання пального у вихідний день не завджи означає, що воно було використане працівником у вихідний день та на невиробничі потреби.

Отже, законодавство не забороняє вчинення правочинів щодо придбання або отримання пального від імені підприємства в неробочий час. Проте, на практиці, потрібно уникати випадків заправки у вихідні дні або обґрунтовувати ці факти особливими потребами (підготовка до поїздки, відрядження, робочий день цього конкретного працівника, ненормований робочий час тощо).

Ситуація, що розглядається – протилежна: працівник підприємства заправив службовий автомобіль після робочого часу/вихідний день за рахунок підприємства і використовував його в особистих цілях.

Тому використання працівником службового автомобіля в особистих цілях є для нього додатковим благом, згідно з пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ, тобто вартість використаного пального в позаробочий час є додатковим благом працівника. Така вартість оподатковуватиметься ПДФО з застосуванням натурального коефіцієнта та ВЗ (пп. 1.2 п. 16-1 підрозділ. 10 розд. XX ПКУ), але вже без застосування вказаного коефіцієнта, з відображенням у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності за ознакою доходу «126».

Крім цього, потрібно буде нарахувати ЄСВ на вартість використаного працівником пального на підставі пп. 2.3.4 Інструкції №5, як на інші виплати індивідуального характеру.

Щоб уникнути сплати податків з додаткового блага та нарахування ЄСВ, працівник може повернути підприємству вартість використаного пального в касу чи на поточний рахунок підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Земельна ділянка не використовувалася протягом року, що з витратами на оренду?
    Підприємство не використовувало земельну ділянку в поточному році. Чи можна витрати на її оренду включити до складу витрат під урожай наступного року?
    11.04.202451
  • Дисконтування позики, якщо ставка відсотка за нею не є ринковою
    ТОВ отримало довгострокову відсоткову позику від нерезидента, з ринковою ставкою відсотка. Позика надавалася частинами протягом 2018 — 2023 рр. Кожна наступна сума надходила згідно додаткової угоди якою збільшувалась сума позики та відтерміновувались терміни погашення. В червні 2023 р. підписали додаткову угоду про подовження термінів погашення, і зміну ставки на неринкову. Чи потрібно дисконтувати?
    10.04.2024370
  • Послуга надана в грудні, а акт складено 1 січня – чи можна так?
    Контрагент надає акт про надання послуг за грудень 2023 року датою 01.01.2024 року. Чи правильна така дата акту? В якому періоді включати вартість послуг у витрати?
    09.04.2024167
  • Безоплатні абоненти в басейн для реабілітації від БФ: яка ознака доходу?
    Благодійний фонд придбав річні абонементи в басейн та безоплатно надав їх для реабілітації учасникам бойових дій на підставі наданих підтверджуючих документів (паспорт, ІПН, військовий квіток, ВЛК/МСЕК або довідка про обставини поранення (контузії, каліцтва), посвідчення УБД та посвідчення з ЄДАРТ). Який пп. «а» чи «б» пп. 165.1.54, чи пп. 170.7.8 ПКУ надає таку пільгу? Яка ознака доходу для додатку 4ДФ?
    08.04.202422
  • Чи можна здавати нерухомість в оренду і як ФОП, і як фізособа?
    Чи може фізособа здавати в оренду власне нерухоме майно, якщо вона зареєстрована як ФОП на єдиному податку та має КВЕД 68.20? Які наслідки будуть, якщо нерухомість здається в оренду фізособою, та чи є обмеження площі такої нерухомості?
    22.03.2024110