Формування статутного капіталу основними засобами – звичайна операція, яка не має великих особливостей в обліку та оподаткуванні. Ми писали щодо формування СК тут.
Після внесення нерухомості до статутного капіталу підприємства право власності на цю нерухомість переходить до підприємства. Відповідно, підприємство може використовувати отриманий внесок до СК на свій розсуд, в тому числі і продати з оплатою грошовими коштами, які, Своєю чергою, теж використати на власний розсуд. Зміни до статуту вносити не потрібно.
Операція з продажу нерухомості, яка раніше була отримана як внесок до статутного капіталу, не має жодних особливостей через те, як ця нерухомість була отримана.
Порядок обліку продажу основних засобів описаний тут.
Консультація актуальна для всіх платників податків, крім абзацу про вплив продажу ОЗ на розрахунок частки доходу від продажу сільгосппродукції, який актуальний лише для платників ЄП 4-ї групи.
Також пропонуємо цей матеріал у «Віснику»: http://www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/8666
Випадок, коли при продажу нерухомості фізособі може виникнути ПДФО, описаний тут.
Використання грошових коштів, отриманих у вигляді виручки від продажу нерухомості також здійснюється цілком на розсуд підприємства і не залежить від того, з якого джерела отримано кошти.
Наш матеріал про надання поворотної фіндопомоги читайте тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити