• Посилання скопійовано

Яка стаття витрат застосовується до новорічного корпоративу?

Підприємство оплатило проведення новорічного корпоративу. Є наказ на його проведення та чек РРО, що підтверджує оплату в сумі 10000 грн. Які бухгалтерські записи та за якими рахунками слід здійснити для списання витрат на новорічний корпоратив?

Як правило, корпоративи проводяться у закладах ресторанного господарства, кафе та їдальнях, з якими може укладатися договір, потім виписується рахунок та складається акт наданих послуг.  Оплата може здійснюватись і готівкою або корпоративною карткою, у цьому разі заклад видає чек РРО.

У бухобліку витрати на новорічний корпоратив (або будь-яке інше корпоративне свято) відносяться до складу інших операційних витрат — в Дт субрахунку 949 "Інші витрати операційної діяльності" з кредита рахунку 631 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками". Також можливе застосування субрахунку 685 "Розрахунки з іншими кредиторами".

Якщо корпоратив був оплачений готівкою або корпоративною карткою, про що було отримано чек РРО, бухгалтерські записи будуть такими: Дт 949 Кт 301, 311.

Стаття витрат визначається підприємством самостійно. Наприклад, це може бути "Витрати на проведення свят". Зауважимо, що склад статей витрат, що застосовуються підприємством, повинні бути затверджені наказом керівника підприємства.

Нагадуємо також про обмеження суми готівкових розрахунків. Так, п. 6 Положення №148 встановлено обмеження на розрахунки готівкою з однією особою протягом одного дня:

  • суб’єктів господарювання між собою у розмірі до 10 тис. грн уключно;
  • з фізичними особами - у розмірі до 50 тис. грн уключно.

Тобто, якщо заклад ресторанного господарства – юрособа, то діє обмеження у сумі 10 тис. грн. За умовами запитання це обмеження дотримано. А якщо такий заклад  зареєстровано у формі ФОП, то застосвується обмеження 50 тис. грн.

 

Податок на прибуток

Об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається відповідно до норм пп. 134.1.1 ПКУ шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату на різниці, що передбачені ПКУ. Оскільки витрати зменшують бухгалтерський прибуток або збільшують збиток, вони зменшують і об’єкт оподаткування податком на прибуток. При цьому будь-яких різниць для даної ситуації - врахування витрат на новорічний корпоратив  (взагалі це стосується будь-якого свята) нормами ПКУ  не передбачено.

Якщо підприємство не коригує фінрезультат з причини недосягнення обсягу доходу за минулий рік 20 млн грн, його тим більше не стосуються норми розділу ІІІ ПКУ про коригування фінрезультату для цілей оподаткування.

 

ПДВ

Якщо підприємство є платником ПДВ і оплатило послуги закладу ресторанного господарства без ПДВ, то у нього не виникає необхідності нараховувати податкові зобов'язання на вартість коопоративу відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Чи потрібно дисконтувати заборгованість за відсотками, яка не виплачується кілька років?
    У 2020 р. юрособа-резидент отримала від засновника юрособи-нерезидента, який володіє 80% акцій, відсоткову позику строком на 1 рік. Кожний рік договір продовжувався ще на рік. Позика досі не повернута. Відсотки нараховуються, але не перераховуються позичальнику згідно з п. 17 Постанови НБУ від 24.02.2022 р. №18. Чи правомірно заборгованість з виплати відсотків вважати довгостроковою та дисконтувати?
    Сьогодні 14:1196
  • Які витрати включаються до 50% витрат за пп. 14.1.159 ПКУ?
    Підприємство, основним видом діяльності якого є торгівля, закуповує в одного нерезидента товар обсягом понад 75% усього імпорту. Які операції, пов'язані з придбанням, включаються до 50% загальної вартості продукції (товарів, робіт, послуг) за нормами пп. 14.1.159 ПКУ? Чи враховуються тут інші статті витрат, наприклад, заробітна плата тощо?
    Сьогодні 13:4022
  • Особливості бухгалтерського обліку неприбуткової організації
    Якими бухгалтерськими проведеннями відобразити в бухобліку неприбуткової організації: оприбуткування благодійної та безповоротної фіндопомоги; грошову допомогу членам організації; списання витрат на проведення благодійних заходів (в т.ч. чай, каву тощо); видачу продуктових наборів, придбаних за благодійні внески? Чи потрібно проводити підзвітні кошти через субрахунок 372, чи можна одразу списати на витрати?
    Сьогодні 12:0124
  • Облік тари: чи можна перевести зворотну тару в обліку зі складу запасів до складу необоротних активів?
    На підприємстві є металеві контейнери, які вже не один рік обліковуються на рахунку 204. В цих контейнерах транспортується готова продукція, вони є зворотною тарою, строк їх використання перевищує 1 рік. Чи можна перевести ці контейнери в обліку до складу інвентарної тари (рах. 115) або МНМА (рах.112)? Як це зробити?
    Сьогодні 11:0035
  • Як обліковуються курсові різниці за коштами цільового фінансування?
    Як обліковують курсові різниці (залишок валюти на рахунку) при отриманні цільового валютного фінансування неприбутковою організацією? Як обліковують від’ємну та додатну курсову різницю при закритті звітного періоду? Чи впливають суми курсових різниць на рахунок обліку цільового фінансування, якщо так, то як це відображати у бухобліку? У якій сумі визнавати дохід та в якому рядку Звіту відображати, в який період?
    Сьогодні 10:2512