• Посилання скопійовано

Яка стаття витрат застосовується до новорічного корпоративу?

Підприємство оплатило проведення новорічного корпоративу. Є наказ на його проведення та чек РРО, що підтверджує оплату в сумі 10000 грн. Які бухгалтерські записи та за якими рахунками слід здійснити для списання витрат на новорічний корпоратив?

Як правило, корпоративи проводяться у закладах ресторанного господарства, кафе та їдальнях, з якими може укладатися договір, потім виписується рахунок та складається акт наданих послуг.  Оплата може здійснюватись і готівкою або корпоративною карткою, у цьому разі заклад видає чек РРО.

У бухобліку витрати на новорічний корпоратив (або будь-яке інше корпоративне свято) відносяться до складу інших операційних витрат — в Дт субрахунку 949 "Інші витрати операційної діяльності" з кредита рахунку 631 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками". Також можливе застосування субрахунку 685 "Розрахунки з іншими кредиторами".

Якщо корпоратив був оплачений готівкою або корпоративною карткою, про що було отримано чек РРО, бухгалтерські записи будуть такими: Дт 949 Кт 301, 311.

Стаття витрат визначається підприємством самостійно. Наприклад, це може бути "Витрати на проведення свят". Зауважимо, що склад статей витрат, що застосовуються підприємством, повинні бути затверджені наказом керівника підприємства.

Нагадуємо також про обмеження суми готівкових розрахунків. Так, п. 6 Положення №148 встановлено обмеження на розрахунки готівкою з однією особою протягом одного дня:

  • суб’єктів господарювання між собою у розмірі до 10 тис. грн уключно;
  • з фізичними особами - у розмірі до 50 тис. грн уключно.

Тобто, якщо заклад ресторанного господарства – юрособа, то діє обмеження у сумі 10 тис. грн. За умовами запитання це обмеження дотримано. А якщо такий заклад  зареєстровано у формі ФОП, то застосвується обмеження 50 тис. грн.

 

Податок на прибуток

Об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається відповідно до норм пп. 134.1.1 ПКУ шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату на різниці, що передбачені ПКУ. Оскільки витрати зменшують бухгалтерський прибуток або збільшують збиток, вони зменшують і об’єкт оподаткування податком на прибуток. При цьому будь-яких різниць для даної ситуації - врахування витрат на новорічний корпоратив  (взагалі це стосується будь-якого свята) нормами ПКУ  не передбачено.

Якщо підприємство не коригує фінрезультат з причини недосягнення обсягу доходу за минулий рік 20 млн грн, його тим більше не стосуються норми розділу ІІІ ПКУ про коригування фінрезультату для цілей оподаткування.

 

ПДВ

Якщо підприємство є платником ПДВ і оплатило послуги закладу ресторанного господарства без ПДВ, то у нього не виникає необхідності нараховувати податкові зобов'язання на вартість коопоративу відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік гарантійного ремонту експортованого обладнання
    Юрособа, платник податку на прибуток і ПДВ, мікропідприємство, виробник, експортувало обладнання. Згідно з контрактом на обладнання діє гарантія 12 місяців з дня відвантаження. Покупець виявив брак і повернув обладнання для гарантійного ремонту. Юрособа безоплатно зробила ремонт, замінила браковані деталі. Які особливості обліку та оподаткування?
    Сьогодні 10:129
  • ТОВ отримує від фізособи маркетингові послуги з оплатою реклами у Facebook: як оформити та обліковувати?
    ТОВ, середнє підприємство, платник ПДВ та податку на прибуток, хоче замовити рекламу у Facebook. Сплачувати за рекламу буде фізоосба, яка надає ТОВ маркетингові послуги за ЦПД (ФОП у ФО немає), зі своєї гривневої картки. Чи може сплачувати за рекламу підприємства така фізособа своєю гривневою карткою в межах ЦПД? Якими документами, окрім акту наданих послуг за ЦПД, ТОВ може підтвердити ці витрати?
    03.05.202425
  • Наказ про придбання ОЗ та введення його в експлуатацію
    Як скласти наказ про придбання ОЗ та введення його в експлуатацію?
    03.05.202444
  • На яку дату списати кредиторську заборгованість?
    Підприємство перейшло із загальної системи оподаткування на ЄП (2%) з 08.12.2022 р. А 07.12.2022 р. вилучено з торгового реєстру контрагента-нерезидента, перед яким обліковувалася кредиторська заборгованість. На яку дату потрібно було списати безнадійну кредиторську заборгованість і як виправити помилку – подати уточнюючу декларацію з податку на прибуток чи уточнюючу декларацію платника ЄП?
    03.05.202435
  • Витрати на навчання з охорони праці: додаткове благо?
    Підприємство оплачує навчання з охорони праці працівникам (слюсарям, інженерам, зварникам) в приватному навчальному центрі. Чи є таке навчання додатковим благом для працівників?
    02.05.2024255