• Посилання скопійовано

Облік доходів від експорту послуг у підприємця -"єдинника" ІІІ групи

Фізособа-підприємець, платник ІІІ групи єдиного податку, надає послуги інформаційного характеру та маркетингу на території України іноземному замовнику. Отримує виручку в іноземній валюті. Як облікувати дохід підприємця? Коли слід відображати дохід у Книзі обліку доходів і витрат та за яким курсом? Чи відносити до доходу курсові різниці від продажу валюти (50%)?

Докладно про зазначені операції ми писали тут  і тут>>

Бухоблік своїх доходів підприємці не ведуть, але зазначати такий дохід у Книзі обліку вони зобов’язані у день отримання такого доходу. 

Пунктом 292.6 ПКУ встановлено, що датою отримання доходу є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, або дата підписання платником єдиного податку акту приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) – якщо саме він є одержувачем цих товарів, робіт, послуг. 

Наразі надходження в іноземній валюті підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо НБУ, у розмірі 50%. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів й використовується ними відповідно до правил валютного регулювання.

Тому до доходу платника єдиного податку у разі отримання виручки в іноземній валюті, включаються:

  • сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок в гривнях від обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України на дату надходження коштів на поточний рахунок;
  • сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок в іноземній валюті, перерахована у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження коштів на рахунок.

Внаслідок чого оподаткованим доходом підприємця-"єдинника" буде як дохід у сумі виручки, так дохід від продажу отриманої валюти. Якщо ж валюта продаватиметься за курсом нижчим, ніж курс НБУ, то такий збиток теж буде враховано й він зменшить об’єкт оподаткування (адже до доходу включатиметься сума в гривнях від продажу отриманої валюти).

У підкатегорії 107.04 ресурсу "ЗІР" є відповідні роз’яснення щодо цього. За ними зміна курсів валют не впливає на оподаткований дохід підприємця. Отже, позитивні курсові різниці не є окремим видом доходу фізособи-"єдинника"

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202526
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202579
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518