• Посилання скопійовано

Облік доходів від експорту послуг у підприємця -"єдинника" ІІІ групи

Фізособа-підприємець, платник ІІІ групи єдиного податку, надає послуги інформаційного характеру та маркетингу на території України іноземному замовнику. Отримує виручку в іноземній валюті. Як облікувати дохід підприємця? Коли слід відображати дохід у Книзі обліку доходів і витрат та за яким курсом? Чи відносити до доходу курсові різниці від продажу валюти (50%)?

Докладно про зазначені операції ми писали тут  і тут>>

Бухоблік своїх доходів підприємці не ведуть, але зазначати такий дохід у Книзі обліку вони зобов’язані у день отримання такого доходу. 

Пунктом 292.6 ПКУ встановлено, що датою отримання доходу є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, або дата підписання платником єдиного податку акту приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) – якщо саме він є одержувачем цих товарів, робіт, послуг. 

Наразі надходження в іноземній валюті підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо НБУ, у розмірі 50%. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів й використовується ними відповідно до правил валютного регулювання.

Тому до доходу платника єдиного податку у разі отримання виручки в іноземній валюті, включаються:

  • сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок в гривнях від обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України на дату надходження коштів на поточний рахунок;
  • сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок в іноземній валюті, перерахована у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження коштів на рахунок.

Внаслідок чого оподаткованим доходом підприємця-"єдинника" буде як дохід у сумі виручки, так дохід від продажу отриманої валюти. Якщо ж валюта продаватиметься за курсом нижчим, ніж курс НБУ, то такий збиток теж буде враховано й він зменшить об’єкт оподаткування (адже до доходу включатиметься сума в гривнях від продажу отриманої валюти).

У підкатегорії 107.04 ресурсу "ЗІР" є відповідні роз’яснення щодо цього. За ними зміна курсів валют не впливає на оподаткований дохід підприємця. Отже, позитивні курсові різниці не є окремим видом доходу фізособи-"єдинника"

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»