• Посилання скопійовано

Облік оплати послуг мобільного зв’язку працівниками підприємства

Під час розрахунку у магазині працівник дозволив перерахувати решту на поповнення рахунку корпоративного мобільного номера. Як обліковувати таку операцію?

В рамках договору про надання мобільних послуг оператор мобільного зв’язку виставляє рахунок, у якому наводиться інформація про обсяг отриманих підприємством мобільних послуг та про надходження оплат. 

Згідно з цим рахунком проводяться в обліку витрати на мобільний зв’язок в сумі вартості наданих пакетів послуг та інших послуг згідно з договором. 

Також згідно з рахунком звіряються оплати підприємства за мобільний зв’язок. У рахунку повинні бути наведені всі оплати, в тому числі і так, як описано у запитанні – перерахуванням решти при здійсненні розрахункової операції. При цьому зараховані кошти належать працівнику.

Звісно, працівники можуть самостійно вносити оплату за послуги зв’язку, що надаються їхньому роботодавцю. Облік таких оплат залежатиме від наявності належних розрахункових документів. 

Якщо працівник поповнив корпоративний рахунок  шляхом перерахування решти (власних коштів), у нього повинен бути чек РРО, у якому буде зазначено таке перерахування. На нашу думку, такий чек є достатньою підставою для відшкодування працівнику витрачених коштів. Для цього працівник повинен надати авансовий звіт з додаванням до нього чека РРО, за яким будуть здійснені такі записи: Дт 631 (аналітика щодо оператора зв’язку) Кт 372 (аналітика щодо працівника).

Відшкодування працівникові витрачених коштів через касу або шляхом перерахування коштів на його банквський рахунок відображається записом Дт 372 Кт 301, 311.

Якщо розрахункових документів (чека РРО) немає (вони були втрачені, не видавалися продавцем або програмно-технічний комплекс самообслуговування видав документ не затвердженої форми), відшкодувати працівнику витрати на оплату мобільного зв’язку не буде можливості. Така оплата відноситься до складу доходів підприємства бухгалтерським записом Дт 631(аналітика щодо оператора зв’язку) Кт 718.

Право на податковий кредит  на всю вартість отриманих послуг зв’язку зберігається та визнається на підставі податкової накладної від оператора, зареєстрованої у встановленому порядку в ЄРПН.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік зменшення статутного капіталу ТОВ
    ТОВ має статутний капітал 3 млн грн, з яких погашено 2359250 грн, а не погашено 640750 грн. Товариство прийняло рішення зменшити статутний капітал до 2 млн грн. Як правильно відобразити зменшення статутного капіталу в бухгобліку? Які бухгалтерські проведення необхідно здійснити для оформлення зменшення статутного капіталу з 3 млн грн до 2 млн грн?
    07.04.202584
  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202540
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025768
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.2025359
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202538