• Посилання скопійовано

Купівля електронних квитків на конференцію: як відобразити в бухобліку?

Підприємство (загальна система, платник ПДВ) оплатило керівникам електронні квитки на конференцію. Постачальник (фізособа-підприємець ІІ групи єдиного податку) надав підприємству видаткову накладну. Як таку операцію відобразити в бухобліку?

Облік цієї операції залежить від тематики конференції та її зв’язку з господарською діяльністю підприємства. Первинним документом для обліку витрат на купівлю квитків  буде накладна від фізособи-підприємця. Оплата підтверджується банківською випискою.

 

Тематика конференції пов’язана з господарською діяльністю

В цьому випадку витрати на купівлю квитків відносяться до складу операційних витрат в залежності від тематики конференції:

  • З питань виробництва – Дт 23 або 91 Кт 631;
  • З адміністративних, управлінських чи загальних питань щодо діяльності підприємства – Дт 92 Кт 631;
  • З питань реклами, маркетингу, просування, збуту товару і схожих питань – Дт 93 Кт 631;
  • Якщо тематику конференції не можна віднести до вищеперерахованих пунктів, її вартість слід списати до складу інших операційних витрат: Дт 949 Кт 631.

 

Тематика конференції не пов’язана з господарською діяльністю

В цьому випадку витрати на купівлю квитків списуються  до складу інших операційних витрат: Дт 949 Кт 631.

Водночас, така конференція буде додатковим благом для працівників, які її відвідали. Згідно з пп. "е" пп. 164.2.17 ПКУ додаткове благо надається у вигляді вартості безоплатно отриманих послуг, визначеної за правилами звичайної ціни. Звичайною ціною в даному випадку буде ціна купівлі квитків.

Це додаткове благо надається у негрошовій формі, тож сума ПДФО обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ПКУ – з урахуванням "натурального коєфіцієнта". Військовий збір утримується з вартості квитків без застосування п. 164.5 ПКУ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202533
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202524
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202517
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.202579
  • Облік витрат на відрядження працівника-експерта у слідчих діях
    Працівник підприємства був залучений як спеціаліст (експерт) до проведення слідчих дій у межах кримінального провадження. Як обліковувати витрати на відшкодування витрат на відрядження: як прямі витрати, інші операційні витрати чи інші витрати?
    28.03.202549