Пунктом 177.2 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з госпдіяльністю такої фізособи - підприємця.
Підпунктом 177.4.4 ПКУ зазначено, що до переліку витрат, що безпосередньо пов’язані з отриманням доходу належать інші витрати пов’язані з веденням госпдіяльності, до яких відносяться витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв’язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в госпдіяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов’язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.
Однак, п. 177.4.5 ПКУ вносить в дане правило обмеження: не включаються до складу витрат підприємця, витрати на придбання та утримання ОЗ подвійного призначення. До таких ОЗ подвійного призначення належать земельні ділянки, об’єкти житлової нерухомості, легкові та вантажні автомобілі.
Від ДФС у сервісі "ЗІР" на це питання міститься наступна відповідь: «Фізособа - підприємець на загальній системі оподаткування не має права включити до складу витрат вартість ремонту майна, що використовується в господарській діяльності, зокрема вантажного автомобіля, який належить до основних засобів подвійного призначення». При чому, з даної відповіді можна зробити висновок, що думка податківців стосується не тільки власного майна, а й взагалі будь якого майна, яке використовує підприємець, в тому числі й орендованого.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись