Перш за все, зазначимо, що поява сум, які треба повернути ФСС за результатами перевірки означає обов’язок подання звітності до такого Фонду за формою №Ф4-ФСС з ТВП. Рекомендації щодо подання цього звіту наведені тут.
Суми нарахованих штрафних санкцій обов'язково зазначають у рядку 4 розділу I звіту до ФСС з ТВП. Відповідно сума перерахованих штрафних санкцій та пені наводиться у рядках 17 та 18 розділу I цього звіту. У цьому ж розділі зазначається сума неправомірно витрачених коштів ФСС з ТВП, яка підлягає поверненню до Фонду: у рядку 4 — сума, яку слід повернути за наслідками перевірок, у рядку 19 — сума, яку вже повернули наростаючим підсумком з початку року.
Згідно з ч. 6 ст. 15 Закону №1105, у разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують ФСС в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.
За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.
Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Оскільки обов’язок повернути неправомірно витрачену суму страхових коштів покладено саме на роботодавця (без зазначення можливості стягнути цю суму з працівника, якому вони були виплачені), на нашу думку, як суми, які підприємство має повернути ФСС, так і штрафні санкції в обліку відображаються у складі інших витрат (суми коштів – за дебетом субрахунку 949, а сума штрафу – за дебетом субрахунку 948, у кореспонденції із кредитом субрахунку 652). Якщо ж працівник відшкодує ці суми добровільно, то сума такого відшкодування потрапить до інших доходів (до кредиту субрахунку 719).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись