Починаючи з 01.01.2015 р. податок на прибуток обчислюється за новими правилами, тобто виходячи з бухгалтерського фінансового результату до оподаткування (визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних ПБО або міжнародних стандартів фінансової звітності), відкоригованого на різниці, передбачені Податковим кодексом.
Правила бухгалтерського обліку ремонту основних засобів (далі — ОЗ) установлено пунктами 14, 15 ПБО 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну України від 27.04.2000 р. №92. Згідно з цими пунктами при вирішенні питання про відображення зазначених витрат необхідно визначити, які саме роботи проводяться відносно ОЗ — поліпшення або роботи, пов’язані з їх підтримкою в робочому стані.
Якщо платник податку здійснює витрати на поліпшення ОЗ (модернізацію, модифікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію), в результаті яких відбувається збільшення очікуваного терміну корисного використання об’єкта, кількості та/або якості продукції (робіт, послуг), поліпшенням визнається також капітальний ремонт, то такі витрати збільшують балансову вартість такого об’єкта. Витрати, що здійснюються для підтримання об’єкта в робочому стані (проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо) та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигід від його використання, включаються до складу витрат.
Отже, починаючи з 01.01.2015 р. 10-відсоткове обмеження вартості здійснених ремонтів для врахування у складі витрат уже не діє. Витрати на ремонт відображаються у податковому обліку за правилами бухгалтерського обліку згідно з пунктами 14 та 15 ПБО 7.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись