• Посилання скопійовано

Підприємець, який не веде діяльності, може скористатись пільгами на нерухомість

Загальносистемник не веде діяльності. Чи користується він пільгою за житло, що перебуває у його власності?

Запитання: 1. ПП - загальносистемник не веде діяльності. Чи користується він пільгою за житло, що перебуває у його власності? ПП - загальносистемник веде діяльність у орендованому приміщенні. Чи користується він пільгою на житло, яке перебуває у його власності, так як у витягу зазначається адреса його проживання, а не орендованого приміщення?

2. Чи можна по бухгалтерському обліку користуватись рах. 301 каса без відкриття субрахунку на касовий апарат? У нас 1 касовий апарат і в кінці дня ми робимо проводки 301/касовий апарат-301каса. І по бухобліку по рах. 301 у нас виходить задвоєння суми. Якщо можна, то як це документально оформити (наказом про облікову політику)?

Відповідь: 1. Так, пільгами, встановленими пп. 266.4.1. ПКУ, зможе, оскільки ПКУ не робить жодних виключень з цього приводу. А ось пільгами, встановленими з цього податку місцевою радою (за наявності), скоріш за все, не зможе (згідно із пп. 266.4.2 ПКУ), оскільки ці пільги не поширюються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).


2. Відкриття аналітичних субрахунків на рахунках, передбачених встановленим Мінфіном Планом рахунків – це особиста справа кожного СГД. Це прямо передбачено наказом Мінфіну від 30.11.1999 р. №291: «субрахунки до синтетичних рахунків уводяться підприємствами самостійно виходячи з потреб управління, контролю, аналізу та звітності». Тобто, це питання не регулюється законом, і ви його самі вирішуєте, зокрема, і шляхом складання наказу про облікову політику (або внесенням змін до нього), які субрахунки використовувати у власному обліку. 

Зауважимо на майбутнє, що правила користування нашим сервісом передбачають задавання кожного запитання окремо.  

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Формулювання в Акті на списання та безоплатну передачу комп’ютерної техніки
    Комунальне підприємство має на балансі повністю замортизовану та морально застарілу комп’ютерну техніку. За рішенням засновника (місцевої ради) ця техніка буде або списана з балансу, або безоплатно передана іншому підприємству. Яке обґрунтування писати в актах на списання, на передачу?
    21.11.202412
  • Як привести у відповідність показники рівнемірів-лічильників з даними бухобліку пального?
    Підприємство є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального (дизпаливо) виключно для власного споживання у своїй виробничій діяльності. В результаті інвентаризації виявлені розбіжності між даними бухобліку та даними рівнемірів – лічильників на акцизних складах підприємства. Як привести у відповідність дані бухобліку з показниками витратомірів-лічильників? Якими документами оформити?
    20.11.202421
  • Виготовлення та безоплатна передача продукції ЗСУ за благодійні кошти
    Підприємство на загальній системі оподаткування отримало кошти благодійної допомоги, за які виготовило запчастини для БПЛА (що є видом діяльності підприємства), і передало безоплатно військовій частині за актом приймання-передачі. Як обліковувати благодійну допомогу та безоплатну передачу запчастин?
    19.11.202426
  • Бухоблік «держдивідендів» у комунальному підприємстві
    Комунальне підприємство виплачує частину чистого прибутку засновнику – міськраді. Який порядок відображення в бухобліку комунального підприємства?
    15.11.202413
  • Що робити з активом утримуваним для продажу, коли минув рік?
    На балансі компанії на рахунку 286 обліковується об'єкт нерухомості, який було придбано шляхом реалізації права заставоутримувача. Підприємство здійснило оцінку майна. Результат - необхідність дооцінки. В найближчий рік об'єкт реалізовувати не планується. Як відобразити дооцінку об'єкта? Які податкові наслідки?
    14.11.202442