• Посилання скопійовано

Підприємець, який не веде діяльності, може скористатись пільгами на нерухомість

Загальносистемник не веде діяльності. Чи користується він пільгою за житло, що перебуває у його власності?

Запитання: 1. ПП - загальносистемник не веде діяльності. Чи користується він пільгою за житло, що перебуває у його власності? ПП - загальносистемник веде діяльність у орендованому приміщенні. Чи користується він пільгою на житло, яке перебуває у його власності, так як у витягу зазначається адреса його проживання, а не орендованого приміщення?

2. Чи можна по бухгалтерському обліку користуватись рах. 301 каса без відкриття субрахунку на касовий апарат? У нас 1 касовий апарат і в кінці дня ми робимо проводки 301/касовий апарат-301каса. І по бухобліку по рах. 301 у нас виходить задвоєння суми. Якщо можна, то як це документально оформити (наказом про облікову політику)?

Відповідь: 1. Так, пільгами, встановленими пп. 266.4.1. ПКУ, зможе, оскільки ПКУ не робить жодних виключень з цього приводу. А ось пільгами, встановленими з цього податку місцевою радою (за наявності), скоріш за все, не зможе (згідно із пп. 266.4.2 ПКУ), оскільки ці пільги не поширюються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).


2. Відкриття аналітичних субрахунків на рахунках, передбачених встановленим Мінфіном Планом рахунків – це особиста справа кожного СГД. Це прямо передбачено наказом Мінфіну від 30.11.1999 р. № 291: «субрахунки до синтетичних рахунків уводяться підприємствами самостійно виходячи з потреб управління, контролю, аналізу та звітності». Тобто, це питання не регулюється законом, і ви його самі вирішуєте, зокрема, і шляхом складання наказу про облікову політику (або внесенням змін до нього), які субрахунки використовувати у власному обліку. 

Зауважимо на майбутнє, що правила користування нашим сервісом передбачають задавання кожного запитання окремо.  

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік витрат на відрядження, якщо кошти видані в одному місяці, а використані в іншому
    ТОВ займається міжнародними перевезеннями. Водіям видано корпоративні картки. Чи потрібно водіям складати авансовий звіт? Яка дата авансового звіту? Як списати пальне, якщо воно придбано 16.03.2024 р., а водій повернувся з відрядження 10.04.2024 року?
    16.05.202414
  • Облік та оподаткування при ліквідації ОЗ резидентом Дія. Сіті
    ТОВ є резидентом Дія. Сіті. Має на балансі об’єкт ОЗ (аудіокімната в орендованому офісі, віднесена до групи 3 ОЗ, як будинки і споруди, із строком 10 років), який планується ліквідувати (розібрати аудіокімнати) і оприбуткувати отримані матеріали. Як відображати в бухобліку? Як ця операція вплине на оподаткування?
    15.05.202413
  • Ремонт авто після ДТП власними силами: облік та оподаткування
    Службове авто потрапило в ДТП. Страхова компанія перерахувала відшкодування згідно з актом ДТП – 14000 грн. Підприємство придбало запчастини. Ремонт буде проведено власними силами. Як відобразити дану операцію в обліку та оподаткувати ПДВ?
    13.05.202418
  • Помилка в експрес-накладній: нюанси обліку та оподаткування
    Підприємство, платник податку на прибуток, ПДВ, купує товар через Нову пошту. Оплата доставки за рахунок підприємства. В експрес-накладній дані відправника не відповідають даним постачальника товару. Які податкові наслідки такої невідповідності?
    13.05.202419
  • Оподаткування та облік прощення працівнику неповернутої суми ПФД
    У 2023 р. Товариство надало працівнику підприємства ПФД у розмірі 100000 грн. строком на 1 рік. ПФД відобразили у Додатку 4ДФ з ознакою доходу «197». У 2024 р. працівник повернув половину ПФД. Строк дії договору до листопада 2024 р., але вже відомо, що працівник не зможе її повернути. Як відобразити цю операцію в додатку 4ДФ і хто повинен сплатити ПДФО та ВЗ?
    13.05.202426