• Посилання скопійовано

Бухгалтерський облік авансового внеску з податку на прибуток на АЗС

Підприємство, платник податку на прибуток, за підсумками 2024 року отримало збиток. Проте в грудні 2024 року було сплачено авансовий внесок з податку на прибуток за місце роздрібної торгівлі пальним (АЗС). Виникає питання, на який рахунок бухобліку правильно віднести цей авансовий внесок та в якому рядку фінансової звітності його відобразити?

Раніше ми вже розглядали це питання (тут). Зазначалося, що цей внесок є невід'ємною частиною податку на прибуток. Важливо підкреслити, що у випадку збиткової діяльності цей внесок не переноситься в рахунок сплати податків у наступних періодах.

Фактично він є фіксованою частиною сплати податку на прибуток, тому в бухобліку його слід відображати аналогічно нарахуванню та сплаті податку на прибуток:

  • Дебет 641/ПНП (Розрахунки за податком на прибуток) Кредит 311 (Поточні рахунки в національній валюті) – відображення сплати;
  • Дебет 98 (Податок на прибуток) Кредит 641/ПНП (Розрахунки за податком на прибуток) – відображення нарахування.

У Балансі (Звіті про фінансовий стан) цей авансовий внесок окремо не відображається, оскільки на кінець звітного періоду за ним відсутня заборгованість.

Проте, він відображається у Звіті про фінансові результати (Звіті про сукупний дохід) у складі витрат з податку на прибуток. Для малих підприємств, що подають Звіт за формою №2-м, цей податок відображається у рядку 2300 «Витрати з податку на прибуток». Для великих підприємств, що складають повну фінансову звітність за НП(С)БО, цей показник буде відображено у статті «Витрати з податку на прибуток» Звіту про фінансові результати.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202517
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202524
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202526
  • Інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю: як облікувати?
    Благодійний фонд планує придбати інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю. Чи може кошти на купівлю за запитом на цільове фінансування дати юрсоба? Як в бухобліку фонду відобразити отримання коштів, придбання авто і його використання? Якими документами підтверджувати, що витрати на використання авто – це не адміністративні витрати, які повинні бути в межах 20%?
    14.04.202516
  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.2025809