• Посилання скопійовано

Бухоблік подарованих подарункових сертифікатів

Підприємство роздрібної торгівлі випускає власні подарункові сертифікати та реалізує їх у своїх магазинах з метою збільшення продажів. У бухобліку відображає реалізовані сертифікати як передоплату від покупців. Підприємство планує акцію, в результаті якої певні покупці - фізособи отримають ці сертифікати (номіналом 5000 грн.) у подарунок. Термін дії сертифікатів - 1 рік. З такого доходу фізосіб буде утримано ПДФО 18% (із застосуванням натуркоефіцієнта) та ВЗ 5%. Бухоблік?

Дарування сертифіката

Про бухгалтерський і податковий облік продажу сертифікатів ми детально писали тут.

При даруванні сертифікатів понесені при цьому витрати, на наш погляд, пов’язані з витратами на збут, адже здійснюються в рамках рекламної акції. Тому собівартість сертифікатів і витрати з нарахування ПДФО і ВЗ списуються до складу витрат на збут:

·       Дт 93 Кт 209, 641, 642.

Перерахування податків до бюджету:

·       Дт 641, 642 Кт 311.

Поряд з цим внаслідок продажу сертифікатів у підприємства з’являється так зване непередбачене зобов’язання щодо продажу в рахунок подарованих сертифікатів товарів. Таке зобов’язання обліковується на позабалансовому субрахунку 042 «Непередбачені зобов’язання», в сумі такого зобов’язання, що за умовами прикладу складає 5 000 грн.

На цей момент відсутня операція постачання, тому нарахування ПДВ в момент дарування сертифіката, на наш погляд, не здійснюється.

 

Передача товару в рахунок сертифіката

В цей момент, на наш погляд, слід відобразити операцію безоплатної передачі товару:

·       Дт 93 Кт 28 – списана собівартість безоплатно переданого товару;

·       Дт 93 Кт 641 – нараховано ПДВ (про особливості ПДВ див. нижче).

Витрати списуємо на рахунок 93, тому що це виконання умов рекламної акції.

Поряд з цим списується заборгованість з позабалансового субрахунку 042.

ПДВ нараховується як на безоплатну передачу товару. Про особливості можна почитати тут. По суті складаються дві ПН – одна на фактичну ціну операції – 0 грн. Друга на різницю між ціною придбання товару і вартістю постачання.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік та оподаткування перекваліфікації заборгованості фізособи в безповоротну фіндопомогу
    Підприємство протягом двох років оплачувало юридичні послуги за свого працівника згідно з договором поруки, відображаючи витрати на субрахунку 3771. Після звільнення працівника 07.01.2025 р. заборгованість у сумі 500000 грн планується перекваліфікувати у безповоротну фіндопомогу. Як відобразити в бухобліку перекваліфікацію заборгованості? Який порядок оподаткування безповоротної фіндопомоги? Які податкові наслідки виникнуть у підприємства та фізособи?
    16.01.202531
  • Облік модернізації замортизованих НМА
    Підприємство обліковує бухгалтерську програму у складі нематеріальних активів. Цей актив повністю замортизований. Придбано послуги з доробки цієї програми. Як послуги доробки відобразити в бухгалтерському обліку? Чи потрібно дооцінювати нематеріальний актив?
    15.01.202541
  • Чи можливо переоцінити незавершені капітальні інвестиції?
    Чи можливо здійснити переоцінку незавершених капільних інвестицій - фруктових садів, які досягли продуктивного віку, однак не дають очікуваних економічних вигод? Які особливості обліку такої переоцінки? Як впливає на оподаткування податком на прибуток, якщо підприємство не застосовує коригування на податкові різниці?
    15.01.202523
  • Облік оренди сайту в фізособи
    Підприємство планує у фізособи (директора) взяти в оренду сайт в інтернеті. Як обліковувати такі операції? Чи буде достатньо договору оренди між підприємством і фізособою?
    15.01.202524
  • Зарахування гарантійного платежу як надання благодійної допомоги
    Неприбуткова організація припинила договір оренди з орендодавцем, за яким виникла заборгованість щодо гарантійного платежу за 2 місяці. Щоб не повертати кошти, був укладений тристоронній договір з наступним орендарем, теж неприбутковою організацією. Відступлення права вимоги від первісного кредитора до нового кредитора розглядається як благодійна допомога. Який буде бухоблік в цьому випадку?
    15.01.202510