Невиробничі об'єкти не підлягають амортизації в податковому обліку, тому результат операції з їх продажу в цілях оподаткування визначається шляхом порівняння вартості продажу, з урахуванням вимог абз. 2 п. 146.13 ПКУ (п. 146.13 ПКУ).
У такій ситуації понесені раніше витрати на поточні ремонти невиробничого об'єкта теж можуть брати участь у визначенні об'єкта оподаткування. Але такі ремонтні витрати можуть зменшити оподатковуваний дохід, проте не можуть збільшити витрати в податковому обліку. Якщо вартість продажу невиробничого об'єкта ОЗ перевищує його первісну вартість і суму витрат на ремонти, то дохід визначається з урахуванням таких витрат. Якщо первісна вартість невиробничого об'єкта ОЗ вища за його продажну вартість, то витрати в податковому обліку виникнуть тільки на різницю між ними без урахування витрат на ремонти.
Приклад. Підприємство «Альфа» продає невиробничий об'єкт — акваріум. Первісна вартість акваріума — 8000 грн., здійснені витрати на поліпшення — 800 грн. Договірна вартість, за якою продається невиробничий ОЗ, — 3000 грн. (ПДВ — 600 грн.), що відповідає рівню звичайних цін. Оскільки вартість продажу акваріума нижча від його первісної вартості, то в податковому обліку виникнуть витрати. Але сума витрат на поліпшення не братиме участі в розрахунку. Витрати = 8000 грн. — 3000 грн. = 5000 грн.
Пам'ятайте: під час продажу невиробничого активу виникає податкове зобов'язання виходячи з договірної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни (п. 188.1 ПКУ).
Постає запитання: а що в такій ситуації відбувається з податковим кредитом? Продаючи такий об'єкт, підприємство починає використовувати його в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, тому в нього виникає право на відображення раніше не відображеного ПК на підставі бухгалтерської довідки згідно з п. 198.5 ПКУ.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись