• Посилання скопійовано

Як обліковувати пальне при придбанні автомобіля з повним баком?

У нерезидента придбали авто з повним баком палива 200 літрів. До інвойсу пальне не включено. Як правильно це оформити в обліку?

Зазвичай за стандартами компанії-нерезидента перед продажем необхідно провести передпродажню підготовку товару, яка включає повний бак палива.

Чи враховані витрати на пальне у вартості імпортованого авто, ми не знаємо. Єдине, що можна зробити – це проаналізувати умови договору. Тому якщо договором передбачено, що підприємство купує авто та компенсує вартість пального, то це мало б бути зазначено в інвойсі. Якщо нічого не сказано, то для покупця пальне є безоплатно отриманим, а для постачальника - витратами на збут.

При безоплатному отриманні первісною вартістю запасів є їх справедлива вартість з урахуванням витрат, передбачених п. 9 П(С)БО 9 (п. 12 П(С)БО 9).

З цього випливає, що:

комісія, створена на підприємстві за розпорядженням (наказом) керівника, встановить справедливу вартість безоплатно отриманих товарів. Згідно з п. 4 П(С)БО 19, справедлива вартість — це сума, за якою можна продати актив за звичайних умов на певну дату. Отже, по суті, це ринкова ціна, яка склалася на момент переходу права власності на безоплатно отримані товари;

до розрахунку вартості запасів, отриманих безкоштовно внаслідок імпорту, включатиметься і сума ввізного мита.

У бухгалтерському обліку безоплатно отримані імпортовані товари в загальному порядку відображаються так:

  • Дт 203 Кт 718 — безоплатно отриманий товар;
  • Дт 377 Кт 311 — сплачено мито та ПДВ на ЄКР митниці;
  • Дт 203 Кт 377 — збільшено вартість товарів на суму сплаченого мита;
  • Дт 641 Кт 377 — віднесено до складу податкового кредиту суму ПДВ.

Про податкові наслідки з ПДВ при безоплатному отриманні імпортних більш детально у нашій консультації див. тут.

Щодо акцизу, то тут все прозоро - ТОВ отримує пальне для власних потреб, а не для реалізації, тому фізичної передачі немає і, відповідно, і акцизу. Ліцензія на зберігання пального також не потрібна. Про це ми писали в коментарі до ІПК ДПСУ від 14.10.2024 р. №4806/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК (див. «ДК» №44 від 28.10.2024 р).

 ***

Також читайте: Чи виникає акцизний податок на пальне при продажу автомобіля з повним баком?

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202522
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202561
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.2025144