Оскільки страхування вимагається для укладення договору на виконання БМР, то ці витрати мають бути відображені в бухобліку. Чинним законодавством передбачено право платника податків на формування в обліку витрат за договором добровільного страхування, при цьому оцінка доцільності економічних рішень платника у процесі провадження ним господарської діяльності перебуває поза межами податкового контролю. Тобто податківці не мають права ставити під сумнів доцільність такого страхування фінансових ризиків.
Як правило, витрати на страхування обліковуються з використанням рахунку 39 «Витрати майбутніх періодів», оскільки страхові платежі сплачуються наперед за певний період.
Має значення тільки дата початку дії договору страхування та строк страхування – до 31.12.2024 р. Дата підписання акту із замовником на облік страхування не впливає, оскільки страхівка покриває страхові випадки, які можуть статися вже після підписання акта, але до 31.12.2024 р.
Бухоблік витрат на страхування може бути таким (суми і дати умовні):
- Дт 631 Кт 311 = 24000 грн – оплата страхового внеску в сумі 24000 грн, дата оплати - 1 червня, договір страхування укладено на 6 місяців;
- Дт 39 Кт 631 = 24000 грн – на дату оплати 1 червня отримано страховий поліс від страхової компанії, або початок дії договору страхування;
- Дт 91 Кт 39 = по 4000 грн кожного місяця з червня по грудень – щомісячне рівномірне списання страхового внеску на загальновиробничі витрати щодо цього договору на виконання БМР, рівними сумами протягом 6 місяців.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити