• Посилання скопійовано

Бухоблік страхування фінансових ризиків при укладенні договору із замовником

Підприємство уклало договір із замовником на виконання будівельно-монтажних робіт (БМР). Додатковою вимогою замовника було страхування фінансових ризиків підприємства. Договір зі страховою компанією було укладено з терміном дії страховки до 31.12.2024 року, який відповідає терміну дії договору БМР з замовником. Акт виконаних робіт між підприємством і замовником підписано 30.09.2024 р. Чи має право підприємство віднести на витрати вартість страхування на дату підписання акту з замовником – 30.09.2024 р. (в момент виникнення доходу). Чи витрати виникають після закінчення дії страхового випадку, а саме 31.12.2024 року?

Оскільки страхування вимагається для укладення договору на виконання БМР, то ці витрати мають бути відображені в бухобліку. Чинним законодавством передбачено право платника податків на формування в обліку витрат за договором добровільного страхування, при цьому оцінка доцільності економічних рішень платника у процесі провадження ним господарської діяльності перебуває поза межами податкового контролю. Тобто податківці не мають права ставити під сумнів доцільність такого  страхування фінансових ризиків.

Як правило, витрати на страхування обліковуються з використанням рахунку 39 «Витрати майбутніх періодів», оскільки страхові платежі сплачуються наперед за певний період. 

Має значення тільки дата початку дії договору страхування та строк страхування – до 31.12.2024 р. Дата підписання акту із замовником на облік страхування не впливає, оскільки страхівка покриває страхові випадки, які можуть статися вже після підписання акта, але до 31.12.2024 р.

Бухоблік витрат на страхування може бути таким (суми і дати умовні):

  • Дт 631 Кт 311 = 24000 грн – оплата страхового внеску в сумі 24000 грн, дата оплати - 1 червня, договір страхування укладено на 6 місяців;
  • Дт 39 Кт 631 = 24000 грн – на дату оплати 1 червня отримано страховий поліс від страхової компанії, або початок дії договору страхування;
  • Дт 91 Кт 39 = по 4000 грн кожного місяця з червня по грудень – щомісячне рівномірне списання страхового внеску на загальновиробничі витрати щодо цього договору на виконання БМР, рівними сумами протягом 6 місяців.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    Сьогодні 12:098
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202522
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202563
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518