• Посилання скопійовано

Облік обладнання, яке придбано в Китаї, а використовується у Польщі

Підприємство купує обладнання у нерезидента в Китаї на умовах передплати. Далі це обладнання транспортується іншому нерезиденту в Польщу на завод за договором відповідального зберігання. У Польщі на цьому обладнанні будуть виготовлятись деталі і постачатись в Україну. Який буде бухоблік обладання та як завершити валютний нагляд?

Бухоблік такого обладнання залежить від його вартості та призначення. З умов запитання зрозуміло, що вартість обладання дає підстави обліковувати його як об’єкт основних засобів. Право власності на цей об’єкт виникає у підприємства на умовах договору його придбання у нерезидента в Китаї.

Нерезидент у Польщі використовує це обладнання в інтересах підприємства – виробляє деталі для нього на умовах договору відповідального зберігання, тому до нерезидента право власності на обладнання не переходить.

Бухоблік вищевказаних операцій покажемо у таблиці на умовному прикладі. Для наочності обліку обладнання валютні операції не розглядаються.

Бухоблік операцій з придбання та використання обладнання

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн

Передплата нерезиденту в Китаї за обладнання

371

312

1500000

Придбання обладнання у нерезидента в Китаї, на момент переходу права власності за умовами договору (аналітика за місцями зберігання: А – обладнання в дорозі

152/А

632

1500000

Зарахування передплати

632

371

1500000

Транспортування обладнання на завод у Польщі – зміна місця зберігання на рах. 152: А – обладнання в дорозі, Б – обладнання на заводі в Польщі

152/Б

152/А

1500000

Монтаж обладнання на заводі в Польщі, введення його в експлуатацію

104/Б

152/Б

1500000

Амортизація обладнання – відноситься на собівартість виготовлених деталей щомісячно

23

131

25000

Подальший бухоблік буде залежати від того, чи буде це обладання використовуватись потім в інших цілях, чи воно буде списане після виготовлення запланованої кількості деталей.

Відповідно до пп. 5 п. 9 Інструкції від 02.01.2019 р.№7, банк завершує здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків, зокрема, у разі  імпорту продукції без її увезення на територію України – після подання документів, що підтверджують використання резидентом продукції за межами України на підставі договорів (контрактів, угод), інших форм документів, що застосовуються в міжнародній практиці та можуть уважатися договором. Це значить, що для завершення валютного нагляду щодо закриття передплати китайському постачальнику потрібно надати банку документи про отримання обладнання у постачальника і використання його на заводі у Польщі. Більш детальну інформацію щодо цього можна отримати в самому банку.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    Сьогодні 12:0926
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202578
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518