• Посилання скопійовано

Облік обладнання, яке придбано в Китаї, а використовується у Польщі

Підприємство купує обладнання у нерезидента в Китаї на умовах передплати. Далі це обладнання транспортується іншому нерезиденту в Польщу на завод за договором відповідального зберігання. У Польщі на цьому обладнанні будуть виготовлятись деталі і постачатись в Україну. Який буде бухоблік обладання та як завершити валютний нагляд?

Бухоблік такого обладнання залежить від його вартості та призначення. З умов запитання зрозуміло, що вартість обладання дає підстави обліковувати його як об’єкт основних засобів. Право власності на цей об’єкт виникає у підприємства на умовах договору його придбання у нерезидента в Китаї.

Нерезидент у Польщі використовує це обладнання в інтересах підприємства – виробляє деталі для нього на умовах договору відповідального зберігання, тому до нерезидента право власності на обладнання не переходить.

Бухоблік вищевказаних операцій покажемо у таблиці на умовному прикладі. Для наочності обліку обладнання валютні операції не розглядаються.

Бухоблік операцій з придбання та використання обладнання

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн

Передплата нерезиденту в Китаї за обладнання

371

312

1500000

Придбання обладнання у нерезидента в Китаї, на момент переходу права власності за умовами договору (аналітика за місцями зберігання: А – обладнання в дорозі

152/А

632

1500000

Зарахування передплати

632

371

1500000

Транспортування обладнання на завод у Польщі – зміна місця зберігання на рах. 152: А – обладнання в дорозі, Б – обладнання на заводі в Польщі

152/Б

152/А

1500000

Монтаж обладнання на заводі в Польщі, введення його в експлуатацію

104/Б

152/Б

1500000

Амортизація обладнання – відноситься на собівартість виготовлених деталей щомісячно

23

131

25000

Подальший бухоблік буде залежати від того, чи буде це обладання використовуватись потім в інших цілях, чи воно буде списане після виготовлення запланованої кількості деталей.

Відповідно до пп. 5 п. 9 Інструкції від 02.01.2019 р.№7, банк завершує здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків, зокрема, у разі  імпорту продукції без її увезення на територію України – після подання документів, що підтверджують використання резидентом продукції за межами України на підставі договорів (контрактів, угод), інших форм документів, що застосовуються в міжнародній практиці та можуть уважатися договором. Це значить, що для завершення валютного нагляду щодо закриття передплати китайському постачальнику потрібно надати банку документи про отримання обладнання у постачальника і використання його на заводі у Польщі. Більш детальну інформацію щодо цього можна отримати в самому банку.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Продаж авто підприємством: облік та оподаткування
    Підприємство продає автомобіль, який перебував на балансі у складі ОЗ. Які особливості оподаткування (ПДВ, податок на прибуток) та бухобліку?
    Сьогодні 10:14107
  • Витрати на страхування КАСКО та ОСЦПВ: як облікувати?
    ТОВ уклало договори страхування КАСКО та ОСЦПВ. На підставі яких первинних документів можна віднести на витрати страхові платежі по КАСКО і ОСЦПВ?
    20.05.202561
  • Нестача пального: нюанси обліку та оподаткування
    У водія під час рейсу в Німеччині було викрадено дизпаливо (бак зламано). Частина пального була заправлена в Європі, частина – в Україні. Подія сталася 26.04.2025 р., пояснення водій надав 05.05.2025 р. Як і коли нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ? Як списати нестачу з позабалансового рахунку, якщо поліцію не викликали і винна особа не встановлена?
    20.05.202526
  • Визначення категорії підприємства за балансовою вартістю активів та курсом євро
    Як правильно визначити балансову вартість активів для віднесення підприємства до певної категорії (мікро-, мале, середнє, велике) згідно з українським законодавством? Які саме рядки Балансу слід враховувати? Який курс євро: на дату балансу чи середньорічний – необхідно використовувати для перерахунку показників, виражених в євро?
    20.05.202557
  • Заміна запчастини на ОЗ: як відобразити в бухобліку?
    ТОВ ремонтує замортизоване обладнання (первісна вартість - 10000,00 грн), зокрема, проводить заміну насадки (вартість - 57000,00 грн), яка дозволить працювати активу знову. Як відобразити в обліку дану операцію та оформити документально?
    20.05.20251 148