• Посилання скопійовано

Облік посередницьких послуг в крюїнговому агентстві

Крюїнгове агентство за дорученням судновласника сплачує митним брокерам за розмитнення зарплатних карток моряків (роботодавець - судноплавник). На митниці визначили таку операцію як некомерційну. Чи повинно підприємство-агент відображати це як іморт товарів? Як відобразити в обліку? Чи потрібно укладати додаткову угоду на такі послуги, так як ЗЕД-контрактом визначено лише отримання винагороди за підбір кадрів?

Наведена в умові операція відповідає комерційному посередництву.

Комерційне посередництво (агентська діяльність) є підприємницькою діяльністю, що полягає в наданні комерційним агентом послуг суб'єктам господарювання при здійсненні ними господарської діяльності шляхом посередництва від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок суб'єкта, якого він представляє (ст. 295 ГКУ).

За агентським договором одна сторона (комерційний агент) зобов'язується надати послуги другій стороні (суб'єкту, якого представляє агент) в укладенні угод чи сприяти їх укладенню (надання фактичних послуг) від імені цього суб'єкта і за його рахунок (ст. 297 ГКУ).

Так, крюїнгове агентство за дорученням сплачує за брокерські послуги та мито щодо зарплатних карток моряків, оплачених довірителем.

Відображення в обліку таких операцій:

  • Дт 685 Кт 311 сплачено мито та брокерські послуги за довірителя;
  • Дт 311 Кт 685 відшкодування витрат згідно агентського договору (брокерські послуги, мито).

Транзитні кошти не відображаються на рахунках доходів і витрат.

Надання агентської послуги за винагороду:

  • Дт 361 Кт 703 – надана послуга;
  • Дт 703 Кт 641 – нараховане ПЗ з ПДВ;
  • Дт 703 Кт 791 – дохід від надання послугивіднесено на фінрезультати;
  • Дт 23 Кт 661, 651 тощо – понесені витрати з надання послуги;
  • Дт 903 Кт 23 – витрати списані на собівартість реалізації послуги;
  • Дт 791 Кт 903 – собівартість реалізації віднесена на фінрезультати;
  • Дт 301, 311 Кт 361 – отримана оплата.

Отже, на рахунках доходів і витрат відображається тільки агентська винагорода.

За агентським договором крюїнговому агентству не потрібно оприбутковувати картки, витрати на їх випуск врахує сам замовник.

Зауважимо, що агент має право на відшкодування витрат. В цьому випадку доцільно надати звіт щодо таких витрат і на основі звіту провести компенсацію.Радимо укласти додаткову угоду або окремий договірщодо таких операційякщо періодично питання щодо таких операцій будуть виникати.

Курс, за яким необхідно буде виставити рахунок на компенсацію брокерських послуг чи мита,необхідно буде узгодити з контрагентом. Це може бути фіксований курс або курс на дату оплати чи на дату виставлення рахунку.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202533
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202524
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202517
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.202579
  • Облік витрат на відрядження працівника-експерта у слідчих діях
    Працівник підприємства був залучений як спеціаліст (експерт) до проведення слідчих дій у межах кримінального провадження. Як обліковувати витрати на відшкодування витрат на відрядження: як прямі витрати, інші операційні витрати чи інші витрати?
    28.03.202549