Відповідно до умов договору інвестиційна винагорода – одноразова винагорода, що підлягає виплаті ЄБРР позичальнику з донорського внеску (загальної суми, виділеної ЄС) в розмірі до 15% від меншої з сум вибраної суми кредиту та інвестиційних витрат субпроєкту, без врахування будь-якої суми ПДВ, що сплачується у зв'язку з субпроектом.
Інвестиційні витрати – сукупні витрати на впровадження та завершення субпроекту, включаючи витрати на технології, монтаж, інженерні роботи, введення в експлуатацію та сертифікат енергоефективності.
Тобто і в першому і в другому випадку винагорода прив’язана до витрат, що формують первісну вартість об’єкта інвестування. Виплата винагороди проводиться після придбання активу. За заявкою ТОВ інвестиційна винагорода складає 10% від суми тіла кредиту.
За своєю суттю такі отримані кошти є цільовим фінансуванням, умови для отримання якого виконані. Відповідна сума такого фінансування буде включатися до доходу в залежності від того, для яких цілей таке фінансування і коли воно надходить.
Цільове фінансування для компенсації витрат (збитків), яких зазнало підприємство, та фінансування для надання підтримки підприємству без установлення умов його витрачання на виконання у майбутньому певних заходів визнаються дебіторською заборгованістю з одночасним визнанням доходу.
Цільове фінансування капітальних інвестицій визнається доходом протягом періоду корисного використання відповідних об'єктів інвестування (основних засобів, нематеріальних активів тощо) пропорційно сумі нарахованої амортизації цих об'єктів (пп. 18 П(С)БО 15).
Відображення в обліку:
- Дт 311 Кт 601 - отримано кредитні кошти;
- Дт 631 Кт 311 - перераховано кошти за ОЗ;
- ДТ 644 Кт 641 - ПДВ;
- Дт 152 КТ 631 - оприбутковано ОЗ;
- ДТ 644 Кт 631- ПДВ;
- Дт 10 Кт 152 - введено ОЗ в експлуатацію;
- Дт 23 Кт 131 - нараховано амортизацію;
- Дт 312 Кт 377 - отримано інвестиційну винагороду, у вигляді часткової компенсації тіла кредиту;
- Дт 377 Кт 484 - визнано цільове фінансування, в сумі отримано компенсації;
- Дт 484 Кт 69 - одночасно із цільовим фінансуванням визнано доходи майбутніх періодів;
- Дт 23/91 Кт 131 - нараховано амортизацію після отримання компенсації;
- Дт 69 Кт 745 - визнано дохід від отриманої компенсації пропорційно нарахованій амортизації. Зверніть увагу, що оскільки компенсація надається лише в розмірі 10% від вартості ОЗ, то дохід визнаватиметься в меншій сумі, ніж сума нарахованої амортизації, лише в частині цих 10%.
Отримана сума такого фінансування на безповоротній основі не передбачає постачання ОЗ. Також такі кошти не є компенсацією вартості поставлених товарів. Тому об’єкт оподаткування в розумінні ст. 185 ПКУ не виникає. ПКУ також не передбачено нарахування ПЗ відповідно пп. 198.5 ПКУ.
Щодо податку на прибуток, то визначення об’єкта оподаткування проводиться в загальному порядку за правила бухобліку без застосування податкових різниць.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити