ПДФО
Працівник, який придбаватиме у свого роботодавця виданий раніше спецодяг, не отримує від цього жодного доходу. Тож вартість спецодягу не є об’єктом оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ.
ПДВ
Якщо продаж спецодягу працівнику відбудеться, то його вартість прирівнюється до договірної вартості при продажу, а база оподаткування визначається за загальними правилами – за договірною вартістю, але не нижче залишкової вартості спецодягу, який обліковувався як МНМА. Якщо залишкова вартість МНМА дорівює нулю (тобто повністю нарахований знос), то ПДВ нараховується на ту вартість, за якою одяг продається працівнику.
Облік
Проведення:
- Дт 661 Кт 712 – утримано вартість спецодягу із останньої зарплати перед звільненням;
- Дт 712 Кт 641/ПДВ – нараховано податкові зобов’язання з ПДВ;
- Дт 132 Кт 112 – списано спецодяг з балансу (якщо він був на балансі як МНМА).
Документальне оформлення
Для документального оформлення продажу спецодягу однієї заяви працівника, який звільняється, недостатньо. Прийняте рішення роботодавцем про продаж спецодягу працівнику має бути зафіксовано в наказі. Працівнику, як покупцю видається рахунок для оплати, пізніше видається видаткова накладна.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити