• Посилання скопійовано

Придбання спецодягу працівником: облік та наслідки

Працівник при звільнені вирішив придбати спецодяг, написавши заяву. Як утримати суму залишкової вартості одягу із його зарплати? Якими документами та проведеннями це відобразити? Які є податкові наслідки?

ПДФО

Працівник, який придбаватиме у свого роботодавця виданий раніше спецодяг, не отримує від цього жодного доходу. Тож вартість спецодягу не є об’єктом оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

 

ПДВ

Якщо продаж спецодягу працівнику відбудеться, то його вартість прирівнюється до договірної вартості при продажу, а база оподаткування визначається за загальними правилами – за договірною вартістю, але не нижче залишкової вартості спецодягу, який обліковувався як МНМА. Якщо залишкова вартість МНМА дорівює нулю (тобто повністю нарахований знос), то ПДВ нараховується на ту вартість, за якою одяг продається працівнику.

 

Облік

Проведення:

  • Дт 661 Кт 712 – утримано вартість спецодягу із останньої зарплати перед звільненням;
  • Дт 712 Кт 641/ПДВ – нараховано податкові зобов’язання з ПДВ;
  • Дт 132 Кт 112 – списано спецодяг з балансу (якщо він  був на балансі як МНМА).

 

Документальне оформлення

Для документального оформлення продажу спецодягу однієї заяви працівника, який звільняється, недостатньо. Прийняте рішення роботодавцем про продаж спецодягу працівнику має бути зафіксовано в наказі. Працівнику, як покупцю видається рахунок для оплати, пізніше видається видаткова накладна. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство приймає участь в декількох аукціонах щодо оренди та придбання нерухомості державної та комунальної власності. Як відобразити в обліку сплату реєстраційного та гарантійного внеску?
    26.04.20246
  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024161
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.2024139
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202425
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202449