• Посилання скопійовано

Штраф за перевищення габаритів: облік та утримання із зарплати водія

Водію в Польщі на кордоні виписано штрафи за перевантаження на підприємство та на водія. Штрафи водій оплатив корпоративною картою. Після повернення з відрядження водій подає звіт та підтверджуючі документи по штрафах. Як відобразити в обліку штрафи? Кошти за штраф, виписаний на водія та оплачений з корпоративної карти, водій не повернув. Чи можна їх утримати із зарплати?

До слова, на Україні теж до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм відповідно до ст. 60 Закону №2344.

Відповідальність за перевантаження покладається на перевізника, а не на водія, бо у перезавантаженні вини водія немає, оскільки не пройти габаритно-вагового контролю перед рейсом він не мав права.

Оскільки водій оплатив штрафи за допомогою корпоративною картки, то виходить, що підприємство самостійно сплатило виставлені штрафи, тож воно і несе витрати у вигляді цього штрафу:

  • Дт 948  Кт 685 на дату виписаного штрафу про порушення; 
  • Дт 685 Кт 311 – на дату сплати штрафу.

Що стосується утримання суми штрафи, то обов’язку утримувати із заробітної плати працівника-«порушника»немає, втім якщо роботодавець бажає, відповідно до ст. 53-1 Закону "Про дорожній рух", за умови що порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.

Рішення керівника із вимогою компенсації варто оформити наказом. Компенсація штрафу від працівника є доходом: 

  • Дт 377 Кт 719  - на дату бухдовідки по даті наказу керівника; 
  • Дт 661 Кт 377 – на дату утримання. 

Але перед тим як утримати штраф із зарплати працівника,роботодавець має пам’ятати, що працівник має право на підставі ч. 1 ст. 233 КЗпП звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік зменшення статутного капіталу ТОВ
    ТОВ має статутний капітал 3 млн грн, з яких погашено 2359250 грн, а не погашено 640750 грн. Товариство прийняло рішення зменшити статутний капітал до 2 млн грн. Як правильно відобразити зменшення статутного капіталу в бухгобліку? Які бухгалтерські проведення необхідно здійснити для оформлення зменшення статутного капіталу з 3 млн грн до 2 млн грн?
    Сьогодні 09:0373
  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202537
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025516
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.2025295
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202535