• Посилання скопійовано

Штраф за перевищення габаритів: облік та утримання із зарплати водія

Водію в Польщі на кордоні виписано штрафи за перевантаження на підприємство та на водія. Штрафи водій оплатив корпоративною картою. Після повернення з відрядження водій подає звіт та підтверджуючі документи по штрафах. Як відобразити в обліку штрафи? Кошти за штраф, виписаний на водія та оплачений з корпоративної карти, водій не повернув. Чи можна їх утримати із зарплати?

До слова, на Україні теж до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм відповідно до ст. 60 Закону №2344.

Відповідальність за перевантаження покладається на перевізника, а не на водія, бо у перезавантаженні вини водія немає, оскільки не пройти габаритно-вагового контролю перед рейсом він не мав права.

Оскільки водій оплатив штрафи за допомогою корпоративною картки, то виходить, що підприємство самостійно сплатило виставлені штрафи, тож воно і несе витрати у вигляді цього штрафу:

  • Дт 948  Кт 685 на дату виписаного штрафу про порушення; 
  • Дт 685 Кт 311 – на дату сплати штрафу.

Що стосується утримання суми штрафи, то обов’язку утримувати із заробітної плати працівника-«порушника»немає, втім якщо роботодавець бажає, відповідно до ст. 53-1 Закону "Про дорожній рух", за умови що порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.

Рішення керівника із вимогою компенсації варто оформити наказом. Компенсація штрафу від працівника є доходом: 

  • Дт 377 Кт 719  - на дату бухдовідки по даті наказу керівника; 
  • Дт 661 Кт 377 – на дату утримання. 

Але перед тим як утримати штраф із зарплати працівника,роботодавець має пам’ятати, що працівник має право на підставі ч. 1 ст. 233 КЗпП звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202517
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202530
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025233
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025752
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202545