• Посилання скопійовано

Штраф за перевищення габаритів: облік та утримання із зарплати водія

Водію в Польщі на кордоні виписано штрафи за перевантаження на підприємство та на водія. Штрафи водій оплатив корпоративною картою. Після повернення з відрядження водій подає звіт та підтверджуючі документи по штрафах. Як відобразити в обліку штрафи? Кошти за штраф, виписаний на водія та оплачений з корпоративної карти, водій не повернув. Чи можна їх утримати із зарплати?

До слова, на Україні теж до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм відповідно до ст. 60 Закону № 2344.

Відповідальність за перевантаження покладається на перевізника, а не на водія, бо у перезавантаженні вини водія немає, оскільки не пройти габаритно-вагового контролю перед рейсом він не мав права.

Оскільки водій оплатив штрафи за допомогою корпоративною картки, то виходить, що підприємство самостійно сплатило виставлені штрафи, тож воно і несе витрати у вигляді цього штрафу:

 • Дт 948  Кт 685 на дату виписаного штрафу про порушення; 
 • Дт 685 Кт 311 – на дату сплати штрафу.

Що стосується утримання суми штрафи, то обов’язку утримувати із заробітної плати працівника-«порушника»немає, втім якщо роботодавець бажає, відповідно до ст. 53-1 Закону "Про дорожній рух", за умови що порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.

Рішення керівника із вимогою компенсації варто оформити наказом. Компенсація штрафу від працівника є доходом: 

 • Дт 377 Кт 719  - на дату бухдовідки по даті наказу керівника; 
 • Дт 661 Кт 377 – на дату утримання. 

Але перед тим як утримати штраф із зарплати працівника,роботодавець має пам’ятати, що працівник має право на підставі ч. 1 ст. 233 КЗпП звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

 • Оплатили імпортний товар зі знижкою, а розмитнили його за повною вартістю: що в обліку?
  ТОВ-імпортер отримує знижку від постачальника-нерезидента, якщо воно оплатить інвойс протягом 10 днів. Але постачальник не зменшує суму інвойсу та не надає кредит-ноту на суму знижки, через це митна вартість товару формується за повною сумою інвойсу без знижки. Які будуть наслідки в бухобліку та в оподаткуванні ПДВ?
  Сьогодні 11:068
 • Фінансування постійного представництва: облік витрат нерезидента
  За рахунок коштів на рахунку в банку на території України підприємство-нерезидент придбало комп’ютери, мобільні телефони, які планується використовувати в діяльності постійного представництва, яке не здійснює діяльності з 2020 року. Нерезидент зареєстрований платником податку на прибуток. Як відобразити цю операцію в обліку нерезидента, постійного представництва? Як відобразити в балансі, декларації з прибутку? А якщо нерезидент фінансуватиме зарплату адмінперсоналу представництва?
  Сьогодні 10:044
 • Кредит під валютний депозит: облік у поручителя
  ТОВ 1 отримало кредит в валюті під заставу валютного депозиту ТОВ 2 - платника податку на прибуток на загальних підставах. ТОВ 1 не повертає кредит. Валютний депозит ТОВ 2 забрали в погашення кредиту ТОВ 1. ТОВ 2 дебіторську заборгованість за договором поруки обліковувало з 2019 року з урахуванням курсових різниць на кожну дату балансу. У договорі поруки курс розрахунку не зазначено. Як відобразити курсову різницю у зв’язку зі зміною курсу?
  28.02.202412
 • Як оформити консервацію зерносушарки і чи подавати звіт до екологічного департаменту?
  ФГ має дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря на зерносушарку. В 2023 році зерносушарка не працювала. Як правильно оформити консервацію зерносушарки? Чи розміщувати звіт про дотримання умов дозволу згідно з Порядком, затвердженому Постановою КМУ від 20.01.2023 р. №58? Чи подавати звіт до департаменту екології?
  27.02.202416
 • Працівник простив борг підприємства за підзвітними сумами: як обліковувати?
  Підприємство має заборгованість перед працівником за підзвітними сумами на госппотреби. Працівник простив цю заборгованість і є письмове підтвердження цього. Чи потрібно відображати прощену суму в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ, та нараховувати ПДФО та ВЗ?
  27.02.2024634