• Посилання скопійовано

Облік днів відпустки без збереження зарплати

Згідно з ч. 4 ст. 26 Закону про відпустки час перебування у відпустці без збереження зарплати не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку. Чи повинен роботодавець вести облік загальної кількості днів такої відпустки?

Частиною 3 ст. 12 Закону №2136 передбачено, що протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки. І така відпустка, згідно зі ст. 9 Закону про відпустки, зараховувалася до стажу роботи, що давала право на щорічну основну відпустку. 

Отже, у разі якщо працівник знаходиться у відпустці без збереження зарплати на час дії воєнного стану, цей період включається до стажу, що дає право на щорічну відпустку до 24.12.2023 року.

З 24 грудня 2023 згідно з ч. 4 ст. 26 Закону про відпустки - відпустка без збереження зарплати на час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством, та/або у разі виникнення загрози збройної агресії проти України, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру роботодавець на прохання працівника не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

Також не зараховується до стажу роботи працівника, що дає право на щорічну основну відпустку, надана відпустка без збереження зарплати за сімейними обставинами та з інших причин працівнику строком не більше 30 календарних днів на рік.

Тому для визначення правильного підрахунку працівнику права на дні щорічної відпустки за час перебування у відпустці за власний рахунок роботодавець повинен вести облік використання днів цієї відпустки, адже право працівник має на дні щорічної відпустки тільки до 24.12.2023, а ті працівники, що перебувають за кордоном чи є ВПО взагалі тільки на 90 к.днів.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Оплатили імпортний товар зі знижкою, а розмитнили його за повною вартістю: що в обліку?
    ТОВ-імпортер отримує знижку від постачальника-нерезидента, якщо воно оплатить інвойс протягом 10 днів. Але постачальник не зменшує суму інвойсу та не надає кредит-ноту на суму знижки, через це митна вартість товару формується за повною сумою інвойсу без знижки. Які будуть наслідки в бухобліку та в оподаткуванні ПДВ?
    Сьогодні 11:067
  • Фінансування постійного представництва: облік витрат нерезидента
    За рахунок коштів на рахунку в банку на території України підприємство-нерезидент придбало комп’ютери, мобільні телефони, які планується використовувати в діяльності постійного представництва, яке не здійснює діяльності з 2020 року. Нерезидент зареєстрований платником податку на прибуток. Як відобразити цю операцію в обліку нерезидента, постійного представництва? Як відобразити в балансі, декларації з прибутку? А якщо нерезидент фінансуватиме зарплату адмінперсоналу представництва?
    Сьогодні 10:043
  • Кредит під валютний депозит: облік у поручителя
    ТОВ 1 отримало кредит в валюті під заставу валютного депозиту ТОВ 2 - платника податку на прибуток на загальних підставах. ТОВ 1 не повертає кредит. Валютний депозит ТОВ 2 забрали в погашення кредиту ТОВ 1. ТОВ 2 дебіторську заборгованість за договором поруки обліковувало з 2019 року з урахуванням курсових різниць на кожну дату балансу. У договорі поруки курс розрахунку не зазначено. Як відобразити курсову різницю у зв’язку зі зміною курсу?
    28.02.202411
  • Як оформити консервацію зерносушарки і чи подавати звіт до екологічного департаменту?
    ФГ має дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря на зерносушарку. В 2023 році зерносушарка не працювала. Як правильно оформити консервацію зерносушарки? Чи розміщувати звіт про дотримання умов дозволу згідно з Порядком, затвердженому Постановою КМУ від 20.01.2023 р. №58? Чи подавати звіт до департаменту екології?
    27.02.202416
  • Працівник простив борг підприємства за підзвітними сумами: як обліковувати?
    Підприємство має заборгованість перед працівником за підзвітними сумами на госппотреби. Працівник простив цю заборгованість і є письмове підтвердження цього. Чи потрібно відображати прощену суму в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ, та нараховувати ПДФО та ВЗ?
    27.02.2024627