• Посилання скопійовано

Бухоблік річної премії, яка нарахована та виплачена звільненому працівнику

Як відобразити в бухобліку записи щодо нарахування та виплати річної премії звільненому працівнику?

Річна премія нараховується звільненому працівнику залежно від відпрацьованого часу в даному році. Оскільки річна премія нараховується за результатами року, то не дивно, що деяким працівникам вона буде нарахована вже після звільнення. Хоча на практиці краще уникати такої ситуації та нараховувати премії під час розрахунку при звільненні, якщо це можливо.

Така премія належить до виплат за відпрацьований час, тому, незалежно від того, що вона нараховується вже звільненому працівнику, на неї потрібно нарахувати ЄСВ (ч. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ) та утримати ПДФО та ВЗ.  

 

Додаток 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

В додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ нарахована річна премія звільненому працівнику займе стільки рядків, за скільки місяців її нараховано, і до кожної частинки премії (як до бази) проводиться нарахування ЄСВ.

Звертаємо увагу, якщо в раніше поданих звітах роботодавець проводив нарахування ЄСВ до мінімального розміру, то після розподілу річної премії за місяцями може виникнути переплата по ЄСВ, яку доведеться зняти з додаткової бази нарахування.

Відображається такий розрахунок у кварталі того місяця, в якому проведено нарахування премії. В графі 9 вказуємо КТН «1», в графі 10 – місяць нарахування, графа 14 не заповнюється, щоб не задвоїти кількість днів перебування у трудових відносинах, бо вони вже відображені в попередній поданій звітності, інші графи заповнюються в звичайному порядку.

 

Додаток 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

В додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ річна премія, нарахована звільненому працівнику, буде відображена в місяці фактичного її нарахування разом з утриманими податками та зборами за ознакою доходу «127» та вказавши у графі 7 дату звільнення працівника.

 

Облік

У бухгалтерському обліку нарахування премії  звільненому працівнику відображається записом: Дт 23, 92, 93, 94 Кт 661 (так само, як і його зарплата) незалежно від того, чи звільнений працівник чи ні. 

Зауважимо, що нарахування та виплата річної премії звільненому працівнику є одноразовою виплатою у розумінні норм Порядку №100, тому вона не буде враховуватися в розрахунку середнього заробітку. Аналогічне роз’яснення міститься у листі Мінпраці від 24.06.2008 р. №411/13/84-08. Отже, здійснювати перерахунок компенсації за невикористану відпустку не потрібно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024111
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.202435
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202423
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202436
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202410