Якщо власник підприємства особисто виконує функції директора, то таким чином, він хоче оптимізувати витрати свого бізнесу. Адже в такий спосіб, керування підприємством не потребує працевлаштування, нарахування зарплати та сплати податків.Тим паче, якщо немає ніякої господарської діяльності на підприємстві з моменту нотаріального оформленого рішення, що директор не потребує нарахування зарплати.
Виконання засновником обов’язків директора визначено нормами законодавства:
- ч. 2 ст. 65 та ч. 4 ст. 128 ГКУ, відповідно до якої може здійснювати свої права на управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи на основі статуту або інших установчих документів.
- ч. 3 та ч. 4 ст. 8 Закону про бухоблік, відповідно до якої вести бухоблік, а отже, підписувати фінансову, податкову та іншу звітність.
- пп. 48.5.1 ПКУ відповідно до якої може підписувати податкову декларацію.
При цьому укладати трудовий договір із директором-засновником не потрібно, як і не потрібно подавати повідомлення про прийняття на роботу. Якщо такого договору немає, то немає й обов’язку нараховувати або виплачувати засновнику заробітну плату.
Отже, засновник може оформити продаж причепу до автомобіля, не перебуваючи у трудових відносинах, законодавчих обмежень немає.
Щоб продати причіп, потрібні:
- технічний паспорт транспортного засобу;
- акт приймання-передачі або накладна;
- договір куплі-продажу причіпу до автомобіля.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити