• Посилання скопійовано

Гуманітарна та благодійна допомога: відмінності в обліку та звітності

Чи може БО гуманітарну і благодійну допомогу передавати транзитом юрособам, в тому числі БО чи ГО або фізособам без грошової оцінки, а лише в натуральній формі?

Запитання: 

При отриманні ГД у БФ постало ряд запитань:

1. Які відмінності в обліку та звітності? Чи може БО гуманітарну і благодійну допомогу передавати транзитом юрособам, в тому числі БО чи ГО або фізособам без грошової оцінки, а лише в натуральній формі?

2. БФ отримав БД (в Україні) та ГД на підставі митної декларації. На одних деклараціях є відмітка «ГД, на інших – ні» лише у натуральному вигляді. Можна передавати цю допомогу іншим БФ чи ГО, юрособам (наприклад, дитбудинку) чи фізособам у натуральному вигляді без грошової оцінки? Як зробити це правильно? Якими документами оформити? Які податки платити і як звітувати?

 

Відповідь:

Відмінності в обліку та звітності

Відмінності між гуманітарною та благодійною допомогою полягатимуть у відображенні у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації

Так, у рядку 1.6 Звіту узагальнено вид доходу як надходження у формі безповоротної фінансової допомоги, добровільних пожертвувань, милосердя тощо, але розділено за видами:

  • рядок 1.6.1 «благодійна допомога»;
  • рядок 1.6.2 ГД «гуманітарна допомога». При цьому дозвіту обов’язково подають додаток ГД підприємства, організації та установи, які отримували протягом року гуманітарну допомогу, із зазначенням її цільового або нецільового використання.

А от для відображення у фінансовій звітності гуманітарна та благодійна допомогу не потребує розподілення. Також, немає відмінності між гуманітарною та благодійною допомогою з метою відображення їх у бухобліку.

 

Передача ГД та БД транзитом юридичним особам, БО чи ГО, або фізособам без грошової оцінки, в натуральній формі

Здійснювати передачу транзитом ГД та БД може ОМС/орган влади, який діє лише як великий транзит. У себе цю благодійну допомогу ОМС/орган влади не відображає, а лише координує її надання відповідним категоріям споживачів. Здійснення транзитної передачі ГД Благодійним фондом юридичним особам, БО чи ГО, або фізособам без грошової оцінки, в натуральній формі, законодавством не передбачено.

 

Передача ГД та БД без грошової оцінки в натуральній формі

Здійснення передачі Благодійним фондом благодійної чи гуманітарної допомоги іншим юридичним особам, БО чи ГО, або фізособам без грошової оцінки, в натуральній формі, законодавством не передбачено. Тож питання щодо документального оформлення, сплати податків та звітування стає не актуальним.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Отримали аркуш коригування до МД: як відобразити в обліку?
    ТОВ отримало аркуш коригування до МД, на збільшення ПДВ. Як відобразити таку операцію в обліку?
    08.05.202414
  • Чи можна визнати податковий кредит з ПДВ у першому кварталі, а відповідні витрати в бухобліку – в четвертому?
    Щоб не показувати збитки у 1 кварталі 2024 р., акти виконаних робіт березня підприємтво перенесло на 39 рахунок. Податкові накладні за цими актами були відображені в декларації з ПДВ згідно з датою актів у березні 2024 р. Чи є ризик, що цей податковий кредит не визнають під час перевірки, якщо витрати будуть відображені у 4 кварталі 2024 р., або ці послуги не будуть відображені, як витрати, а списані на 44 рахунок (тобто за рахунок прибутку)?
    07.05.202451
  • ГО фінансує розробки, які проводить ТОВ: який бухоблік витрат та результатів такої співпраці?
    ТОВ уклало договір на виконання дослідно-конструкторських та технологічних робіт з громадською організацією (ГО). ГО передає ТОВ матеріали, інструменти та сплачує за розробку, при цьому результати роботи залишаються у виконавця. Виконавець згідно з проведеною розробкою зробив конструкторську документацію та отримав технічні умови (ТУ), які належать виконавцю. Як обліковувати ТМЦ (матеріали та інструменти) у ТОВ та результати виконаних робіт – конструкторську документацію, ТУ, дослідні моделі виробів?
    07.05.202411
  • Курсові різниці при отриманні та оплаті послуг Google
    Між ТОВ та компанією Google укладено договір з надання послуг (надання інтернет-платформи). ТОВ має корпоративну гривневу картку. Нарахування за послуги компанією Google проводяться щомісяця 1 числа у валюті USD. Списання коштів за послуги з корпоративної картки проводяться у гривні щомісяця до 5 числа. Наприклад: 01.01.2024 р. - нарахування за послуги компанією Google за січень 2024 р. – 84,29 USD, а 04.04.2024 р. – списання оплати за послуги за січень 2024 з корпоративної картки – 3245,17 грн. який бухоблік?
    07.05.202424
  • Чи дисконтувати заборгованість, яка щорічно подовжується?
    Підприємство – резидент України отримало від нерезидента в 2019 році позику на один рік, яку потім щорічно подовжували, і яку планується повернути в 2024 році. Чи вважається заборгованість за такою позикою довгостроковою і чи слід її дисконтувати?
    06.05.202473