• Посилання скопійовано

Облік ФОПом підакцизних товарів в РРО

ФОП на загальній системі реалізує підакцизні товари. Використовує РРО з можливістю ведення кількості товарних залишків. Всі первинні документи в наявності. Чи зобов'язаний ФОП надавати при фактичній перевірці такі залишки? Чи зобов'язаний він їх вести саме в РРО? Яка штрафна санкція за неведення?

Підпункт 11 ст. 3 Закону про РРО

В п. 11 ст. 3 Закону про РРО зазначено про обов’язок суб’єктів господарювання проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів/послуг (із зазначенням коду УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Тобто, тут сказано про облік кількості, а не програмування кількості. Це означає, що в наведеній нормі не сказано про те, що потрібно обліковувати залишки товарів. Фактично в цій нормі йде мова про забезпечення обліку кількості проданих товарів.

Те саме читаємо, наприклад, в ІПК від 12.02.2020 р.№566/6/99-00-05-04-01-06/ІПК: «суб’єкт господарювання веде облік товарних запасів за місцем їх реалізації згідно з накладними, транспортними накладними тощо у матеріальному вигляді, а через РРО ведеться облік реалізованих товарів із використанням режиму попереднього програмування найменування, із зазначенням цін товарів (послуг) та обліку їх кількості».

Таким чином, зазначимо ще раз, що вводити залишки/надходження товарів у РРО не потрібно.

 

Підпункт 12 ст. 3 Закону про РРО

В п. 12 ст. 3 Закону про РРО встановлено вимогу вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів і здійснювати продаж тільки тих товарів/послуг, які відображені в такому обліку.

Особливості такого обліку встановлені Порядком ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затвердженим наказом Мініфіну від 03.09.2021 р. № 496.

В додатку до цього Порядку наведено форму ведення товарних запасів, яка ведеться за вибором ФОП у паперовій або в електронній формі (п. 2 розд. ІІ Порядку №496).

Таким чином, облік товарних запасів ведеться не в РРО, а в зазначеній формі.

 

Підсумок

Чи зобов'язаний ФОП надавати податківцям при фактичній перевірці облікові залишки товарів?

Ні. ФОП має надати Форму ведення товарних запасів і первинні документи. Але податківці можуть вимагати під час перевірки провести інвентаризацію залишку товарів, а ФОП має провести таку інвентаризацію. Про це ми писали тут.

 

Чи зобов'язаний він їх вести саме в РРО?

Ні.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Чи дисконтувати заборгованість, яка щорічно подовжується?
    Підприємство – резидент України отримало від нерезидента в 2019 році позику на один рік, яку потім щорічно подовжували, і яку планується повернути в 2024 році. Чи вважається заборгованість за такою позикою довгостроковою і чи слід її дисконтувати?
    06.05.202425
  • Оренда паркомісць для працівників: облік та податки
    Юрособа орендує паркомісця у юрособи для працівників біля орендованого офісу. Як це провести в обліку? Чи є право на податковий кредит? Чи потрібно утримувати із працівників податки ПДФО, ВЗ та нараховувати ЄСВ?
    06.05.202417
  • Облік гарантійного ремонту експортованого обладнання
    Юрособа, платник податку на прибуток і ПДВ, мікропідприємство, виробник, експортувало обладнання. Згідно з контрактом на обладнання діє гарантія 12 місяців з дня відвантаження. Покупець виявив брак і повернув обладнання для гарантійного ремонту. Юрособа безоплатно зробила ремонт, замінила браковані деталі. Які особливості обліку та оподаткування?
    06.05.202415
  • ТОВ отримує від фізособи маркетингові послуги з оплатою реклами у Facebook: як оформити та обліковувати?
    ТОВ, середнє підприємство, платник ПДВ та податку на прибуток, хоче замовити рекламу у Facebook. Сплачувати за рекламу буде фізоосба, яка надає ТОВ маркетингові послуги за ЦПД (ФОП у ФО немає), зі своєї гривневої картки. Чи може сплачувати за рекламу підприємства така фізособа своєю гривневою карткою в межах ЦПД? Якими документами, окрім акту наданих послуг за ЦПД, ТОВ може підтвердити ці витрати?
    03.05.202430
  • Наказ про придбання ОЗ та введення його в експлуатацію
    Як скласти наказ про придбання ОЗ та введення його в експлуатацію?
    03.05.202457