Відповідно до ст. 802 ЦКУ, порядок страхування відповідальності орендаря за шкоду, яка може бути завдана іншій особі у зв'язку з використанням автомобіля, встановлюється законом.
За визначенням п. 1.6 ст. 1 Закону №1961 власником автомобіля на підставі договору оренди є орендар.
Отже, перед використанням орендованого автомобіля орендар повинен застрахувати свою цивільну відповідальність.
Нагадаємо, що витрати орендаря на страховку обліковуються аналогічно орендній платі.
Із запитання випливає, що орендар при отриманні в оренду автомобіля, окрім орендної плати, мав нещодавні витрати на страхування цього автомобіля і через те, що договір оренди не було продовжено виник залишок на рахунку 39, який необхідно списати. Для проведення списання в обліку слід зробити проведення: Дт 949 Кт 39.
Водночас згідно до пп. «е» 164.2.17 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ), зокрема, у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.
Тобто, якщо договір оренди на автомобіль не був продовжений після закінчення дії його терміну, то сума страховки буде додатковим благом для фізичної особи і підлягатиме оподаткуванню ПДФО за ставкою 18 % і ВЗ за ставкою 1,5 % та підлягатиме відображенню у відповідному місяці кварталу в Додатку 4ДФ об'єднаної звітності за ознакою «126».
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити