• Посилання скопійовано

Чи може підприємство для власних потреб закуповувати металобрухт?

Чи може звичайне комерційне підприємство закуповувати металобрухт для використання в господарській діяльності та які облікові наслідки такої операції?

Дивимося Закон про металобрухт.

Стаття 1:

  • Збирання металобрухту - діяльність, пов’язана з переміщенням металобрухту від місця його утворення або знаходження до суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю металобрухту, та їхніх приймальних пунктів, спеціалізованих або спеціалізованих металургійних переробних підприємств та їхніх приймальних пунктів.
  • Заготівля металобрухту - діяльність, пов’язана з купівлею, зберіганням та реалізацією металобрухту суб’єктами господарювання.
  • Спеціалізовані підприємства - суб’єкти господарювання всіх форм власності, що здійснюють заготівлю та/або переробку (надають послуги з переробки) металобрухту, відповідають вимогам цього Закону, у тому числі мають власну або орендовану ділянку з твердим покриттям, площа якої визначається суб’єктом господарювання з урахуванням його виробничих потреб

Тобто, збирати металобрухт мають право тільки спеціалізовані підприємства, які відповідають вимогам Закону про металобрухт.

Заготівлю металобрухту здійснюють суб’єкти господарювання (ст. 4 Закону про металобрухт).

Підприємство, яке планує займатися збиранням металобрухту, має подати заяву до Мінстратегпром (Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України) для внесення його до Переліку суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю та операції з металобрухтом.

Особливості подання такої заяви наведені в ст. 4 Закону про металобрухт.

В ст. 5 Закону про металобрухт наведені вимоги, яких має дотримуватися підприємство, що здійснює заготівлю металобрухту.

В ст. 6 Закону про металобрухт наведені вимоги до оформлення заготівлі металобрухту та операцій з ним.

В ст. 4 Закону про металобрухт наведено особливості оформлення акту приймання металобрухту, отриманого від фізичних та юридичних осіб.

За порушення законодавства, що регулює заготівлю металобрухту, на посадову особу накладається адмінштраф від 500 до 1000 НМДГ (8500 грн – 17000 грн) (ст. 164-10 КУпАП).

Окрім того, статтею 213 ККУ передбачено кримінальну відповідальність – штраф від 1500 до 2000 НМДГ (25500 грн. – 34000 грн.), або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до одного року.

В бухобліку операції придбання металобрухту у інших СГ, які, своєю чергою, мають право збирати та заготовувати металобрухт, відображаються в загальному порядку, прийнятому для придбання запасів.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство приймає участь в декількох аукціонах щодо оренди та придбання нерухомості державної та комунальної власності. Як відобразити в обліку сплату реєстраційного та гарантійного внеску?
    26.04.20246
  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024171
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.2024213
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202426
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202450