• Посилання скопійовано

Подарунки в рекламній акції роздає підрядник: які наслідки для замовника?

ТОВ передає ТМЦ за актуомпередачі іншому ТОВ-підряднику для вручення подарунків за проведеною акцією фізособам. Які податки, звіти при цьому сплачує та подає ТОВ?

У даному випадку ми маємо ситуацію, коли підприємство саме не роздає ТМЦ фізичним особам, а доручає іншому суб’єкту провести акцію (в тому числі рекламну)  з вручення подарунків фізособам. Тому саме на такого підрядника покладається обов’язок податкового агента зі сплати ПДФО та військового збору з вартості отриманих подарунків.

Бухоблік у підприємства, яке передає ТМЦ підряднику, залежить від того, на яких умовах ТМЦ передані підряднику.

Якщо право власності на передані ТМЦ до підрядника не переходить, то такі ТМЦ по суті є цінностями на відповідальному зберіганні. ТОВ-замовник продовжує обліковувати їх на балансових рахунках обліку запасів – рах. 20 або 28, при цьому в обліку робиться переміщення ТМЦ зі складу на окреме місце зберігання, наприклад, «ТМЦ для проведення акції у ТОВ-підрядника». ТОВ-підрядник зробить запис за дебетом забалансового рах. 023 "Матеріальні цінності на відповідальному зберіганні".

Далі ТОВ-підрядник проводить акцію та складає звіт про її проведення, у якому зазначає асортимент та кількість ТМЦ, що були використані під час проведення акції. На підставі такого звіту ТОВ-підрядник списує ТМЦ з рах. 023, а ТОВ-замовник списує ТМЦ з рах. 20 або 28 до складу витрат на збут: Дт 93 Кт 20, 28.

ПДФО та військовий збір нараховує та сплачує ТОВ-підрядник, а відтак, воно ж подає і звітність – додаток Д4 до єдиної звітності.

Якщо ТМЦ передаються ТОВ-підряднику з переходом права власності на них, то облік залежить від того, чи передбачена компенсація від ТОВ-підрядника за такі ТМЦ. Якщо ні, то це буде безоплатна передача ТМЦ від одного суб’єкта до іншого, а якщо так – то це звичайний продаж ТМЦ.

Про безоплатні передачі ТМЦ ми писали тут.

Про проведення рекламних акцій (а також про сплату ПДФО та військового збору) ми докладно писали тут та тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік зменшення статутного капіталу ТОВ
    ТОВ має статутний капітал 3 млн грн, з яких погашено 2359250 грн, а не погашено 640750 грн. Товариство прийняло рішення зменшити статутний капітал до 2 млн грн. Як правильно відобразити зменшення статутного капіталу в бухгобліку? Які бухгалтерські проведення необхідно здійснити для оформлення зменшення статутного капіталу з 3 млн грн до 2 млн грн?
    07.04.202580
  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202540
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025751
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.2025353
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202538