Згідно з пп. 23 П(С)БО 7, нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об'єкта, який встановлюється підприємством (у розпорядчому акті) при визнанні цього об'єкта активом (при зарахуванні на баланс), і призупиняється на період його реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання та консервації.
При цьому, як встановлено пп. 24 П(С)БО 7, при визначенні строку корисного використання (експлуатації) слід ураховувати:
- очікуване використання об'єкта підприємством з урахуванням його потужності або продуктивності;
- фізичний та моральний знос, що передбачається;
- правові або інші обмеження щодо строків використання об'єкта та інші фактори.
Нарахування амортизації починається з місяця, наступного за місяцем, у якому об'єкт основних засобів став придатним для корисного використання.
Введення в експлуатацію оформлюється актом введення ОЗ в експлуатацію за формою №ОЗ-1.
Таким чином, якщо підприємство придбало будівлю, однак не використовувало її і, відповідно, не вводило в експлуатацію, то нараховувати амортизацію за цей період не потрібно.
Якщо будівля після придбання була введена в експлуатацію і використовувалась (не обов’язково для господарської діяльності), то нарахувати за цей період амортизацію потрібно (тобто підприємство має подати уточнюючі Декларації за попередні періоди).
При цьому, підприємствам не заборонено відображати у податкових Деклараціях з податку на прибуток збиток, який в подальшому (при отримані за результатами періоду прибутку) може бути використаний на зменшення фінрезультату до оподаткування.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити