• Посилання скопійовано

Податки при отриманні інвестиції для будівництва школи

Підприємство-резидент України, платник податку на прибуток планує отримати спонсорську допомогу на будівництво школи від підприємства-нерезидента. Як здійснити таке фінансування для уникнення додаткового оподаткування? Можливо, це варто робити через благодійний фонд?

Для підприємства-резидента особливості оподаткування не залежать від того, хто надає допомогу – підприємство-нерезидент чи благодійний фонд.

В обох випадках кошти отримуються для будівництва школи, тобто, мають цільовий характер. Отже, ці кошти варто обліковувати з огляду на норми П(С)БО 15 «Дохід».

Відповідно до п. 18 цього П(С)БО цільове фінансування капітальних інвестицій визнається доходом протягом періоду корисного використання відповідних об'єктів інвестування (основних засобів, нематеріальних активів тощо) пропорційно сумі нарахованої амортизації цих об'єктів.

Тобто, отримані кошти відображаються записом: Дт 312 Кт 484.

На момент використання цих коштів (перерахування будівельній організації тощо) відображають доходи майбутніх періодів: Дт 484 Кт 69.

А вже у складі доходів (Дт 69 Кт 745) отримане цільове фінансування буде відображатися тільки в момент нарахування амортизації школи, побудованої за рахунок такого фінансування. Причому дохід відображатиметься тільки пропорційно сумі нарахованої амортизації. Причому строк амортизації приміщення школи може бути, приміром, 20, 30 років тощо. Таким чином, і цільове фінансування буде визнаватися доходом протягом цього періоду.

В момент відображення доходу (Дт 69 Кт 745) збільшуватиметься фінансовий результат до оподаткування (Дт 745 Кт 79), який є основою для розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток (див. пп. 134.1.1 ПКУ). Причому податкові різниці для цієї ситуації не передбачені.

Таким чином, повторимося, що для цілей оподаткування немає різниці, від кого підприємство отримає допомогу – від нерезидента чи від благодійної організації. В будь-якому разі, має бути укладено відповідний договір (з надання спонсорської допомоги, чи надання благодійної допомоги, пожертви тощо). В договорі має зазначатися напрямок використання отриманих коштів, що кошти отримані безоплатно, без відсотків, безповоротно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»