• Посилання скопійовано

Податки при отриманні інвестиції для будівництва школи

Підприємство-резидент України, платник податку на прибуток планує отримати спонсорську допомогу на будівництво школи від підприємства-нерезидента. Як здійснити таке фінансування для уникнення додаткового оподаткування? Можливо, це варто робити через благодійний фонд?

Для підприємства-резидента особливості оподаткування не залежать від того, хто надає допомогу – підприємство-нерезидент чи благодійний фонд.

В обох випадках кошти отримуються для будівництва школи, тобто, мають цільовий характер. Отже, ці кошти варто обліковувати з огляду на норми П(С)БО 15 «Дохід».

Відповідно до п. 18 цього П(С)БО цільове фінансування капітальних інвестицій визнається доходом протягом періоду корисного використання відповідних об'єктів інвестування (основних засобів, нематеріальних активів тощо) пропорційно сумі нарахованої амортизації цих об'єктів.

Тобто, отримані кошти відображаються записом: Дт 312 Кт 484.

На момент використання цих коштів (перерахування будівельній організації тощо) відображають доходи майбутніх періодів: Дт 484 Кт 69.

А вже у складі доходів (Дт 69 Кт 745) отримане цільове фінансування буде відображатися тільки в момент нарахування амортизації школи, побудованої за рахунок такого фінансування. Причому дохід відображатиметься тільки пропорційно сумі нарахованої амортизації. Причому строк амортизації приміщення школи може бути, приміром, 20, 30 років тощо. Таким чином, і цільове фінансування буде визнаватися доходом протягом цього періоду.

В момент відображення доходу (Дт 69 Кт 745) збільшуватиметься фінансовий результат до оподаткування (Дт 745 Кт 79), який є основою для розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток (див. пп. 134.1.1 ПКУ). Причому податкові різниці для цієї ситуації не передбачені.

Таким чином, повторимося, що для цілей оподаткування немає різниці, від кого підприємство отримає допомогу – від нерезидента чи від благодійної організації. В будь-якому разі, має бути укладено відповідний договір (з надання спонсорської допомоги, чи надання благодійної допомоги, пожертви тощо). В договорі має зазначатися напрямок використання отриманих коштів, що кошти отримані безоплатно, без відсотків, безповоротно.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.202535
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.202567
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202524
  • Помилки у бухобліку через втрату даних: як виправити?
    Підприємство - платник податку на прибуток здає баланс малого підприємства. У 2021 р. внаслідок хакерської атаки була втрачена значна частина бухгалтерських даних. Майже усе відновили, але інколи при звірках з контрагентами виявляється, що не були проведені ті чи інші документи. Як виправляти помилки в бухобліку за минулі періоди? Чи потрібно уточнювати податок на прибуток? Що робити, якщо відсутня накладна на придбання ОЗ?
    27.06.2025239
  • Автомобіль замортизований, але працює: що робити бухгалтеру?
    На підприємстві є машини, які повністю замортизовані. Чи можна здійснювати перевезення товарів на замортизованих машинах? Як донарахувати вартість замортизованої машини?
    26.06.20252 828