• Посилання скопійовано

Взаємозалік з працівником за підзвітними коштами

Підприємство має заборгованість перед працівником за відрядженнями. Цьому ж працівнику планується продати авто. Чи можна зробити взаємозалік заборгованості працівника перед підприємством за авто та підприємства перед працівником за відрядженнями? Коли необхідно переводити авто до групи вибуття?

Відповідно до п. 1 ст. 601 ЦКУ зобов'язання припиняється зарахуванням зустрічних однорідних вимог, строк виконання яких настав, а також вимог, строк виконання яких не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги. Зарахування зустрічних вимог може здійснюватися за заявою однієї із сторін.

В даному випадку має місце:

  • грошова заборгованість підприємства перед працівником;
  • грошова заборгованість працівника перед підприємство за реалізоване авто.

Оскільки заборгованості в обох випадках є грошовими, то підприємство і працівник можуть здійснити їх взаємозалік (виключенням є лише, якщо юрособа є платником ЄП).

Оподаткування та облік операції з продажу автомобіля працівнику ми розглядали тут. Зокрема, необхідно звернути увагу, чи відповідає вартість продажу авто працівнику його звичайні ціні. Якщо звичайна ціна є вищою, то виникає обов’язок нарахування ПДФО та ВЗ на суму різниці від ціни продажу.

Заборгованість працівника перед підприємства за авто відображається записом Дт 685 Кт 712. Своєю чергою, заборгованість підприємства перед працівником, як було зазначено у запитані, відображається за кредитом субрахунку 3721. Отже, залік заборгованостей в обліку відображається записом: Дт 3721 Кт 685.

У п. 3 П(С)БО 27 зазначено, що первісне визнання необоротних активів та групи вибуття як утримуваних для продажу проводиться на дату, коли щодо активів, групи вибуття задовольняються умови наведені нижче, або на дату оприбуткування активів, придбаних з метою продажу:

  • економічні вигоди очікується  отримати від їх продажу, а не від їх використання за призначенням;
  • вони готові до продажу у їх теперішньому стані;
  • їх продаж, як очікується, буде завершено протягом року з дати визнання їх такими, що утримуються для продажу;
  • умови їх продажу відповідають звичайним умовам продажу для подібних активів;
  • здійснення їх продажу має високу ймовірність, зокрема якщо керівництвом підприємства підготовлено відповідний план або укладено твердий контракт про продаж, здійснюється їх активна пропозиція на ринку за ціною, що відповідає справедливій вартості.

Таким чином конкретних термів коли визнавати ОЗ утримуваними для продажу не встановлено. Тобто це має бути вирішено безпосередньо керівником підприємства, наприклад, виданням відповідно наказу (це може бути будь-яка дата до продажу ОЗ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»