Кредиторська заборгованість із підзвітною особою за придбані ТМЦ є поточною заборгованістю.
Так, якщо в колективному трудовому договорі передбачено термін для виплати компенсації підприємством витрат, понесених працівником на господарські потреби підприємства в прив'язці до дня затвердження авансового звіту, тоді починати відлік терміну позовної давності необхідно з дня, наступного за днем затвердження такого звіту.
У іншому випадку або в разі, якщо інший відправної точки немає, слід керуватися нормою ч. 2 ст. 530 ЦКУ. Так, боржник повинен виконати такий обов'язок у 7-денний строк від дня пред'явлення письмової вимоги. Термін давності в 3 роки у такому разі почне свій відлік з 8 дня з дати пред'явлення працівником такої вимоги.
Детальніше про це ми писали тут та тут.
Таким чином, оскільки боржник, тобто підприємство-роботодавець, повинен виконати обов'язок щодо компенсації понесених витрат працівнику у 7-денний строк від дня пред'явлення письмової вимоги, тобто в строк погашення заборгованості перед працівником менше 1 року, то ця заборгованість є поточною.
Що стосується прострочення поточної заборгованості, то від того, що поточна заборгованість стала простроченою, вона не стала довгостроковою. А тому, якщо прострочення стосується поточної заборгованості, то дисконтувати її не потрібно.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити