• Посилання скопійовано

Чи дисконтується заборгованість за договором зі строком погашення протягом 2020 року?

Чи потрібно дисконтувати прострочену довгострокову кредиторську заборгованість за позиками з нерезидентом? За одним договором 2013 р. (термін - 3 роки) сплат та додаткових угод не було. За іншим 2015 р. – є додаткова угода з терміном погашення в 2021 році. Чи дисконтується така заборгованість, якщо договір буде переоформлено з терміном погашення в 2020 р.?

Завдяки внесеним змінам, наказом Мінфіну від 16.09.2019 р. №379 дисконтуванню підлягає вся довгострокова заборгованість (понад 1 рік): як дебіторська, так і кредиторська.

Що стосується першого договору 2013 року, то заборгованість  однозначно є простроченою, адже строк сплати  за договором вже настав. Якщо «договірні» строки її сплати вже минули, то дисконтувати таку заборгованість не потрібно. Адже коли до дати погашення заборгованості (згідно зі строками, встановленими договором) залишалося менше ніж 12 місяців, вона мала бути переведена до розряду короткострокових. Тобто така «прострочена» заборгованість уже має бути короткостроковою (а дисконтувати короткострокову заборгованість П(С)БО не вимагають). Про це ми писали тут та тут.

Щодо договору 2015 року. Наказ №379 набрав чинності 29.10.2019 р. Тому починаючи із цієї дати потрібно виконувати вимоги «оновлених» п. 9 П(С)БО 11 і п. 12 П(С)БО 10. На дату балансу довгострокова дебіторська заборгованість/довгострокові зобов’язання мають бути відображені в Балансі за теперішньою вартістю.

Найближча дата Балансу — 31.12.2019 р. Тому вже у фінзвітності за 2019 рік усі наявні на цю дату довгострокові грошові заборгованості (тобто з дати 31.12.2019 р., строк погашення яких перевищуватиме 12 місяців) повинні оцінюватися за теперішньою (дисконтованою) вартістю.

Якщо строк погашення позики буде в 2021 році, така заборгованість станом на 31.12.2019 року є довгостроковою і підлягає дисконтуванню. Якщо до кінця 2019 року юридично переоформити договір з новим терміном погашення в 2020 році, така заборгованість станом на кінець 2019 року вважатиметься короткостроковою, відповідно, вона не дисконтується.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    Сьогодні 11:1114
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    Сьогодні 09:0465
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    Сьогодні 08:0130
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202526
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528