Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Чи потрібно дисконтувати прострочену заборгованість?

Розрахунки за послуги повинні були бути проведені протягом терміну, який менше 12-ти місяців, проте дебіторська заборгованість не була погашена і з моменту її виникнення минуло вже понад три роки. Резерв сумнівних боргів не створювався, в судовому порядку питання не вирішувалися.Чи потрібно дисконтувати таку дебіторську заборгованість?

Наказ Мінфіну № 379, яким внесено зміни, зокрема, до П(С)БО 10  та П(С)БО 11 набрав чинності з 29.10.2019 р. А саме: із цих П(С)БО вилучено згадку про заборгованості, на які нараховуються проценти. Тому всі заборгованості у грошовій формі слід розглядати із врахуванням змін.

Враховуючи зміни, довгострокова дебіторська заборгованість відображається в балансі за її теперішньою вартістю.  Нагадаємо, що довгострокова дебіторська заборгованість - сума дебіторської заборгованості, яка не виникає в ході нормального операційного циклу та буде погашена після дванадцяти місяців з дати балансу.

Теперішня вартість – це дисконтована сума майбутніх платежів (за вирахуванням суми очікуваного відшкодування), яка, як очікується, буде потрібна  для  погашення  зобов'язання  в  процесі  звичайної діяльності підприємства (п. 4 П(С)БО 11).

Оскільки мова йде загалом про заборгованість, то не важливо, через що саме вона виникла – у зв’язку з отриманням/надання фіндопомоги чи у зв’язку із придбанням/продажем товарів, послуг. Але зміни говорять саме про грошову заборгованість, адже зміст дисконтування розповсюджується тільки на гроші. Більше того, грошова заборгованість є фінзобов’язанням та фінактивом відповідно. Саме вони відповідно до П(С)БО 13 відображаються в балансі за амортизованою вартістю, яка й визначається за допомогою дисконтування.

Водночас, якщо заборгованість короткострокова, але не погашається понад рік (про що власне йдеться в запитанні), вона набуває статусу  простроченої, проте  вона не стає довгостроковою. А тому, якщо прострочення стосується поточної заборгованості, то дисконтувати її не потрібно.

За умовами запитання дебіторська заборгованість є безнадійною, адже з моменту її виникнення минуло більше трьох років. Про списання такої заборгованості читайте тут та тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Заборгованість

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі