Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Чи дисконтувати суму заставного платежу за довгостроковим договором оренди?

Підприємство надає послуги з оренди приміщень. За умовами договору оренди, орендар оплачує аванс за поточний місяць та заставний платіж за останній місяць оренди. Термін договору - 2 роки. Чи потрапляє даний заставний платіж під дисконтування?

 Щоб заборгованість підпадала під необхідність її дисконтування, потрібно, щоб виконувалися одночасно дві умови:

  1. Ця заборгованість повинна бути довгостроковою – тобто строк її погашення настає пізніше ніж через рік з дати балансу;
  2. Ця заборгованість має погашатися коштами – тобто бути монетарною.

Більш докладно про це читайте у статті (розділ: «Яку заборгованість слід дисконтувати?»).

Якщо строк договору – два роки, то заборгованість щодо заставного платежу є довгостроковою, а отже, перша умова виконується.

Якщо за умовами договору, заставний платіж не підлягає поверненню, а має погашатися шляхом його зарахування в рахунок орендної плати за останній місяць, то не виконується друга умова – ця заборгованість не є монетарною. У такому випадку сума заставного платежу не дисконтується.

І нарешті, якщо за умовами договору, заставний платіж підлягає поверненню орендареві після успішного закінчення всього строку оренди (в кінці останнього місяця оренди), то така заборгованість є монетарною і підлягає дисконтуванню.

Про те, як дисконтувати заборгованість та як відобразити це в бухобліку, читайте тут

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Заборгованість , Оренда , Договір

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі