• Посилання скопійовано

Чи дисконтувати суму заставного платежу за довгостроковим договором оренди?

Підприємство надає послуги з оренди приміщень. За умовами договору оренди, орендар оплачує аванс за поточний місяць та заставний платіж за останній місяць оренди. Термін договору - 2 роки. Чи потрапляє даний заставний платіж під дисконтування?

 Щоб заборгованість підпадала під необхідність її дисконтування, потрібно, щоб виконувалися одночасно дві умови:

  1. Ця заборгованість повинна бути довгостроковою – тобто строк її погашення настає пізніше ніж через рік з дати балансу;
  2. Ця заборгованість має погашатися коштами – тобто бути монетарною.

Більш докладно про це читайте у статті (розділ: «Яку заборгованість слід дисконтувати?»).

Якщо строк договору – два роки, то заборгованість щодо заставного платежу є довгостроковою, а отже, перша умова виконується.

Якщо за умовами договору, заставний платіж не підлягає поверненню, а має погашатися шляхом його зарахування в рахунок орендної плати за останній місяць, то не виконується друга умова – ця заборгованість не є монетарною. У такому випадку сума заставного платежу не дисконтується.

І нарешті, якщо за умовами договору, заставний платіж підлягає поверненню орендареві після успішного закінчення всього строку оренди (в кінці останнього місяця оренди), то така заборгованість є монетарною і підлягає дисконтуванню.

Про те, як дисконтувати заборгованість та як відобразити це в бухобліку, читайте тут

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Допомога від Mercy Corps для ФОП-ВПО: оподаткування та облік
    Чи включається до доходу та чи оподатковується цільова благодійна допомога, отримана ФОП-"єдиноподатником" ІІ групи (який є ВПО) на свій підприємницький рахунок від іноземної неурядової організації "Mercy Corps", яка відобразила цю виплату в звітності з ознакою доходу "190"?
    07.07.202511
  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202520
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202534
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025253
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.20251 008