Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Списання повністю замортизованої вартості поліпшень орендованого приміщення

Підприємство в 2008 р. провело ремонт орендованого приміщення (частину вартості віднесено на витрати, а частину - до складу основних фондів). Наразі вартість поліпшення повністю замортизовано. Чи можна списати вартість таких поліпшень?

Списання основних фондів

Згідно з  п. 41 Методрекомендацій №561 постійно діюча комісія на підприємстві визначає, чи підлягає об’єкт ОЗ ліквідації (списанню).

Зокрема, комісія виконує такі функції:

  • безпосередній огляд об’єкта, що підлягає списанню;
  • установлення причини невідповідності критеріям активу;
  • виявлення осіб, з вини яких відбулося передчасне вибуття ОЗ з експлуатації, унесення пропозицій щодо їх відповідальності;
  • визначення стану об’єкта та можливості використання окремих вузлів, деталей, матеріалів, які можуть бути отримані під час демонтажу, розбирання (ліквідації) ОЗ, установлення їх кількості та вартості;
    оформлення актів на списання ОЗ.

Відповідно до п. 1 Наказу №352, для оформлення вибуття ОЗ у разі їх списання застосовується Акт на списання основних засобів за формою №ОЗ-3.
Таким чином, підприємство має право списати вартість такого ремонту, на підставі наказу керівника про списання, та акту списання, що складено на основі висновку постійно діючої на підприємстві комісії.


Наслідки з ПДВ

Згідно з пп. 189.9 ПКУ у разі, якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Звичайною вважається ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору. Якщо не доведене зворотнє, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню справедливих ринкових цін.

Зважаючи на те, що компенсація від орендодавця не передбачена, а також те, що попередній ремонт було повністю зношено і замінено (тобто фактично виділити його і отримати вигоди не можна), база оподаткування для нарахування ПЗ з ПДВ буде відсутня (тобто дорівнювати нулю як і балансова вартість). Отже, ПЗ з ПДВ не виникають.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Амортизація , Оренда , ПДВ , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі