Єдиний критерій для віднесення того чи іншого активу до МШП чи до МНМА є строк його корисного користування. А ось вартісна ознака при класифікації МШП чи МНМА значення не має. Підставою для такого твердження є визначанні МШП та МНМА.
МШП є швидкозношуваними (тобто оборотними), а МНМА — необоротними активами. Відповідно до п. 6 П(С)БО 9 МШП (рахунок 22) - це запаси, що використовуються не більше одного року або нормального операційного циклу, якщо він більше одного року. А до МНМА (рахунок 112) потрапляють активи, що експлуатуються довше одного року або нормального операційного циклу, якщо він більше одного року (пп. 4, 5 П(С)БО 7).
Звертаємо увагу, що у цілях класифікації бухгалтеру слід орієнтуватися не на фактичний, а на передбачуваний (очікуваний) строк використання відповідного матеріального активу.
Очікуваний строк використання активів в основному встановлений або нормативними документами або документами на сам актив (наприклад, термін (строк) служби може бути зазначений у паспорті на товар чи технічній документації). Якщо ж строк не визначений, його встановлюють самостійно на підприємстві.
Відзначимо, що відповідно до наявної інформації у мережі Інтернет для світильників строк служби визначається в годинах (деякі 25 тис. годин, інші 60 тис. грн, а є й 100 тис. годин), тому слід приблизно години перевести у дні, а потім у місяці. І так дізнатися, чи свільник використовується більше року, чи ні. Саме від цього й залежитиме як його обліковувати: як МШП (рахунок 22) чи як МНМА (рахунок 112).
Детальніше про податковий облік МШП та МНМА ми писали тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись