Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

До яких обліково-податкових наслідків може призвести зміна назви імпортного товару?

Підприємством у 2018 р. ввезено товар згідно з інвойсом «Alfawood EX Medieval Copper A309 G-3468». У документах відображено як «плівка ПВХ Alfatherm G-3468 (1420мм) Copper». Директор хоче змінити на «плівка ПВХ Alfatherm G-3468 (1420мм) Антична бронза». Які наслідки? Чи можна змінювати, аби код УКТ ЗЕД залишався таким ж?

Відповідно до ч. 1 ст. 671 ЦКУ, якщо за договором купівлі-продажу переданню підлягає товар у певному співвідношенні за видами, моделями, розмірами, кольорами або іншими ознаками (асортимент), продавець зобов'язаний передати покупцеві товар в асортименті, погодженому сторонами.

Нормами п. 7 П(С)БО 9 передбачено, що одиницею бухобліку запасів є їх найменування або однорідна група (вид).

Придбані (отримані) або вироблені запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю (п. 8 П(С)БО 9).

В п. 5.5 Методичних рекомендацій №2 вказано, що включення транспортно-заготівельних витрат до первісної вартості конкретних найменувань, груп, видів запасів при їх оприбуткуванні доцільно здійснювати у разі, якщо можна достовірно визначити суми таких витрат, які безпосередньо відносяться до придбаних запасів.

Нестачі та втрати запасів, в межах встановлених норм природного убутку під час транспортування, відносяться на збільшення первісної вартості оприбуткованих запасів такого найменування, групи, видів (п. 5.7 Методичних рекомендацій №2).

Крім того, на виконання вимог п. 16 розд ІІ Положення №879 в інвентаризаційному описі активи наводяться за найменуваннями в кількісних одиницях виміру, прийнятих в обліку, окремо за місцезнаходженням таких цінностей та особами, відповідальними за їх зберігання, з можливим виділенням за субрахунками та номенклатурою.

Інвентаризація запасів проводиться за місцями зберігання та окремо за матеріально відповідальними особами. Матеріальні запаси при інвентаризації записуються в інвентаризаційні описи за найменуванням із зазначенням номенклатурного номера (за його наявності), виду, групи, сорту, одиниці виміру, ціни, суми та кількості (рахунок, вага або міра), фактично встановлених на дату інвентаризації, та за даними бухгалтерського обліку (пп. 4.1 розд. ІІІ Положення №879).

Отже, чинним законодавством не передбачено можливість зміни найменування товару під час його зберігання та реалізації (продажу), але на практиці зробити це можна, якщо відповідно оформити перейменування товару. Як це зробити, ми писали тут, туттут та тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Імпорт , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі