Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Внесок до іншого вкладеного капіталу фермерського господарства: як облікувати?

Фізособа - член ФГ (юрособа платника ЄП IV групи) передає малоцінні необоротні матеріальні активи з переходом права власності на них, як внесок до іншого вкладеного капіталу. Який бухоблік та оформлення такої операції?

Документальне оформлення

Перш за все зазначимо, що рішення про здійснення внеску до іншого вкладеного капіталу повинно бути оформлено протоколом зборів учасників такого товариства. Зокрема, в такому рішення зазначається розмір такого внеску, а також у разі, якщо внесок здійснюється майном, зазначається його перелік та погоджену вартість, за якою він вноситься.

 

Бухоблік операції

Згідно з п. 5 П(С)БО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Отже, при внесенні необоротних засобів до іншого вкладеного капіталу не призводить до виникнення доходу. При цьому такі необоротні засоби зараховуються на баланс за погодженою засновниками (учасниками) підприємства їх справедливою вартістю з урахуванням витрат, передбачених п. 8 П(С)БО 7 (п. 10 П(С)БО 7).

Оскільки в бухобліку дохід не виникає, то така сума не впливає на розрахунок частки доходу від сільськогосподарського товаровиробництва.

Відповідно до Інструкції №291, для відображення іншого вкладеного засновниками підприємств (крім акціонерних товариств) капіталу, що перевищує статутний капітал, інших внесків тощо, без рішень про зміни розміру статутного капіталу передбачено бухгалтерський субрахунок 422 «Інший вкладений капітал».

Таким чином, на дату прийняття рішення про внесення іншого вкладеного капіталу в обліку здійснюється запис -  Дт 377 Кт 422 на суму погодженого внеску. Передача необоротних засобів оформлюється актом приймання-передачі, а в обліку відображається записом Дт 152 Кт 422.

 

Єдиний податок

Внесок до іншого вкладеного капіталу не є об’єктом оподаткування єдиним податком платника ЄП 4 групи відповідно до пп. 292-1.1 ПКУ.

 

ПДВ

Оскільки внесок майна здійснюється фізособою - неплатником ПДВ, то у підприємства-отримувача жодних податкових наслідків з цього податку не виникає.

 

ПДФО та ВЗ

Щодо фізособи, яка здійснює такий внесок, слід звернути увагу на таке: згідно із пп. 165.1.44 ПКУ  сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юрособи - емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права, не оподатковується ПДФО та ВЗ.

Але в даній ситуації йдеться про внесок до іншого вкладеного капіталу. Тому тут слід подивитися на домовленість між фізособою та підприємством-отримувачем, що саме фізособа отримує за такий внесок. Якщо передбачається певна компенсація (навіть, у негрошовій формі або у формі отримання певних прав щодо керування таким підприємством), то підприємство стає податковим агентом щодо такого доходу.

Наприклад, якщо прав на управління не буде, але буде право отримувати частину чистого прибутку (дивіденди), то оподаткований дохід виникатиме при розподілу такого прибутку і його виплаті.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Статутний капітал , ПДВ , ПДФО , Сільське господарство , Облік , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі