Щодо того, що засіб криптографічного захисту інформації відноситься до активів підприємства, питань не виникає, оскільки фактично виконуються вимоги до активу, які зазначені у п. 3 НП(С)БО 1, зокрема:
- Ресурс контролюється підприємством;
- Його використання призведе до економічних вигід (в даному випадку - це використання такого ресурсу для здійснення адміністративної діяльності підприємства).
При цьому, чи потрібно такий актив обліковувати як матеріальний або нематеріальний?
Нематеріальний актив - немонетарний актив, який не має матеріальної форми та може бути ідентифікований.
У даному ж випадку такий криптографічний засіб представлений у вигляді інформаційного накопичувача, через який він і використовується. Тому, на нашу думку, відносити його до нематеріального актива не зовсім доречно.
Окрім цього, нічого подібного не зазначено у переліку груп нематеріальних активів, що зазначено у п. 5 П(С)БО 8.
Таким чином, зважаючи на вартість такого активу, засіб криптографічного захисту доцільно відносити до малоцінних необоротних матеріальних активів (МНМА). Облік придбання таких активів здійснюється на субрахунку 1531 з подальшим введенням в експлуатацію на субрахунок 112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи» і нарахуванням амортизації на субрахунок 132 «Знос інших необоротних матеріальних активів».
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити