• Посилання скопійовано

Включення списаних відсотків до 75% частки доходу сільгоспвиробника

Юрособа - виробник сільгосппродукції (на IV групі ЄП) має кредит від нерезидента (курсові різниці не нараховувалися). Відсотки за договором нараховуються та сплачуються в день погашення позики. Позикодавець пропонує внести суму позики до статуту підприємства, а відсотки списати. Чи відноситься списання відсотків до доходу 75% питомої ваги?

По-перше, при списанні відсотків виникає дохід: Дт 684 Кт 717. При цьому заборгованість за цими відсотками не є такою, за якою сплив строк позовної давності, адже заборгованість списується за угодою сторін до настання такого строку.

По-друге, розрахунок 75% питомої ваги сільськогосподарського доходу ведеться у Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва за формою, затвердженою Наказом Мінаграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 р. №772.

Дохід від списання відсотків потрапить до рядка 2 Розрахунку «Загальна сума доходу сільськогосподарського товаровиробника». Одночасно у підрядках 3.1 – 3.6 цей дохід не відображається, оскільки він не підпадає під визначення жодного підрядка. Зокрема, у підрядку 3.5 відображається кредиторська заборгованість, яка списана після закінчення строку позовної давності, а в даному випадку ця умова не виконується.

Отже, сума доходу від списання відсотків потрапить до рядка 2 та не потрапить до рядка 3 Розрахунку. Відповідно, скоригований дохід сільгоспвиробника у рядку 4 буде включати в себе і суму списаних відсотків.

І наостанок, включення суми списаних відсотків до рядка 4 зменшить частку сільгоспдоходів у рядку 5. Таким чином, якщо така частка виявиться менше 75%, підприємство втратить право на 4 групу єдиного податку і повинно буде перейти на загальну систему оподаткування з наступного року. Наявність збитку щодо операції зі списання вдсотків не впливає на розрахунок частки доходу 75%.

Зауважимо, що доходи від курсової різниці враховуються при коригуванні загальної суми доходу у рядку 3.6 Розрахунку.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Безоплатна передача авто волонтерам: податки та облік
    Фізособа, яка також є ФОП, планує безоплатно передати у власність (подарувати) особистий вантажний автомобіль волонтерській організації з повним переоформленням. Які податкові наслідки виникають для фізособи-дарувальника? Чи потрібно відображати цю операцію у звітності ФОП, враховуючи, що автомобіль не є його підприємницьким активом? Які документи необхідно отримати від організації для підтвердження цільового характеру передачі?
    11.07.20258
  • Як вести облік облігації внутрішньої державної позики?
    Компанія придбала ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) через свій обслуговуючий банк за ціною 1050 грн за 1 шт, в той час як номінал цих облігацій – 1000 грн. Як відобразити такі операції, а також отримання відсотків за ОВДП в бухобліку?
    11.07.202510
  • Облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство взяло участь в аукціоні з оренди приміщення держвласності та стало переможцем. Для участі в аукціоні було сплачено реєстраційний та гарантійний внесок. Гарантійний внесок частково повернуто, на решту суми оформлено акт про надання послуг - винагорода оператору. Як відобразити такі операції в бухобліку?
    11.07.202517
  • Як вести облік води, добутої із власної свердловини?
    Підприємство має власну свердловину на воду, яку використовує для виробництва бетонних сумішей. Як обліковувати видобуту воду та її використання у виробництві? Зокрема, чи можна її обліковувати на 201 рахунку (разом з іншою сировиною), чи обов'язково використовувати 23 рахунок (допоміжне виробництво)? Якими внутрішніми документами краще оформити сам видобуток води та передачу її у виробництво?
    10.07.2025129
  • Розроблено програмний код: до якої групи НМА віднести?
    Стороння організація розробила підприємству програмний код вартістю 192 000 грн. До якої групи НМА віднести і які строки використання?
    09.07.202527