Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Включення списаних відсотків до 75% частки доходу сільгоспвиробника

Юрособа - виробник сільгосппродукції (на IV групі ЄП) має кредит від нерезидента (курсові різниці не нараховувалися). Відсотки за договором нараховуються та сплачуються в день погашення позики. Позикодавець пропонує внести суму позики до статуту підприємства, а відсотки списати. Чи відноситься списання відсотків до доходу 75% питомої ваги?

По-перше, при списанні відсотків виникає дохід: Дт 684 Кт 717. При цьому заборгованість за цими відсотками не є такою, за якою сплив строк позовної давності, адже заборгованість списується за угодою сторін до настання такого строку.

По-друге, розрахунок 75% питомої ваги сільськогосподарського доходу ведеться у Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва за формою, затвердженою Наказом Мінаграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 р. № 772.

Дохід від списання відсотків потрапить до рядка 2 Розрахунку «Загальна сума доходу сільськогосподарського товаровиробника». Одночасно у підрядках 3.1 – 3.6 цей дохід не відображається, оскільки він не підпадає під визначення жодного підрядка. Зокрема, у підрядку 3.5 відображається кредиторська заборгованість, яка списана після закінчення строку позовної давності, а в даному випадку ця умова не виконується.

Отже, сума доходу від списання відсотків потрапить до рядка 2 та не потрапить до рядка 3 Розрахунку. Відповідно, скоригований дохід сільгоспвиробника у рядку 4 буде включати в себе і суму списаних відсотків.

І наостанок, включення суми списаних відсотків до рядка 4 зменшить частку сільгоспдоходів у рядку 5. Таким чином, якщо така частка виявиться менше 75%, підприємство втратить право на 4 групу єдиного податку і повинно буде перейти на загальну систему оподаткування з наступного року. Наявність збитку щодо операції зі списання вдсотків не впливає на розрахунок частки доходу 75%.

Зауважимо, що доходи від курсової різниці враховуються при коригуванні загальної суми доходу у рядку 3.6 Розрахунку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Доходи , Нерезиденти , Сільське господарство , Кредити , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі