По-перше, при списанні відсотків виникає дохід: Дт 684 Кт 717. При цьому заборгованість за цими відсотками не є такою, за якою сплив строк позовної давності, адже заборгованість списується за угодою сторін до настання такого строку.
По-друге, розрахунок 75% питомої ваги сільськогосподарського доходу ведеться у Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва за формою, затвердженою Наказом Мінаграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 р. №772.
Дохід від списання відсотків потрапить до рядка 2 Розрахунку «Загальна сума доходу сільськогосподарського товаровиробника». Одночасно у підрядках 3.1 – 3.6 цей дохід не відображається, оскільки він не підпадає під визначення жодного підрядка. Зокрема, у підрядку 3.5 відображається кредиторська заборгованість, яка списана після закінчення строку позовної давності, а в даному випадку ця умова не виконується.
Отже, сума доходу від списання відсотків потрапить до рядка 2 та не потрапить до рядка 3 Розрахунку. Відповідно, скоригований дохід сільгоспвиробника у рядку 4 буде включати в себе і суму списаних відсотків.
І наостанок, включення суми списаних відсотків до рядка 4 зменшить частку сільгоспдоходів у рядку 5. Таким чином, якщо така частка виявиться менше 75%, підприємство втратить право на 4 групу єдиного податку і повинно буде перейти на загальну систему оподаткування з наступного року. Наявність збитку щодо операції зі списання вдсотків не впливає на розрахунок частки доходу 75%.
Зауважимо, що доходи від курсової різниці враховуються при коригуванні загальної суми доходу у рядку 3.6 Розрахунку.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись