Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Заміна радіатора опалення в орендованому приміщенні: відображення в бухобліку

Підприємство замінило радіатор опалення в орендованому приміщенні. Вартість нового радіатора не перевищує 1 000 грн. Використання або утилізація старого радіатора не планується. Як обліковувати цю операцію?

По-перше, слід з’ясувати умови договору оренди приміщення щодо його поточного ремонту. Якщо у договорі передбачено поточний ремонт за рахунок орендаря, то витрати на заміну радіатора відносяться до статті «Витрати на поточний ремонт орендованого приміщення». Якщо у договорі порядок ремонту орендованого приміщення не передбачено взагалі, то витрати на заміну радіатора можна віднести до статті «Витрати на оренду та утримання приміщень». Назви статей умовні, вони можуть застосовуватися на розсуд підприємства.

Вибір витратного рахунку буде залежати від того, з якою метою використовується приміщення:

  • Якщо це виробниче приміщення, то дебетується рахунок 23 або 91;
  • Якщо це адміністративне приміщення, то дебетується рахунок 92;
  • Якщо приміщення використовується з метою збуту - то дебетується рахунок 93;
  • Якщо приміщення використовується з іншою метою, ніж перелічені вище, то дебетується рахунок 949.

По-друге, новий радіатор слід оприбуткувати на рахунок обліку запасів 20. Автор рекомендує оприбуткувати його на субрахунок 207 «Запасні частини», на якому ведеться облік придбаних чи виготовлених запасних частин, готових деталей, вузлів, агрегатів, які використовуються для проведення ремонтів, заміни зношених частин машин, обладнання, транспортних засобів, інструменту, а також автомобільних шин у запасі та обороті.

Таким чином, бухгалтерський запис буде таким: Дт 23, 91-94, Кт 207.

Коригування фінрезультату з метою оподаткування в даному випадку не передбачено. Право на податковий кредит з ПДВ визнається у загальному порядку.

 

Документальне оформлення

Працівник, який відповідає за утримання цього приміщення в належному стані, повинен скласти доповідну записку керівнику підприємства, у якій буде викладено суть проблеми: вихід з ладу старого радіатора та необхідність його заміни на новий.

На підставі цієї записки керівник видає наказ про закупівлю та встановлення нового радиатора на заміну старому.

Операція заміни радіатора оформлюється актом. Затвердженої форми такого акту немає, тож він складається за вільною формою з урахуванням вимог ст. 9 Закону про бухоблік та п. 2.4 Положення №88. Обов’язку утилізувати старий радіатор законодавством не передбачено.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Оренда , Нерухомість , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі