• Посилання скопійовано

Стягнення коштів з боржника за виконавчим листом: як облікувати?

Підприємство отримало лист від державної виконавчої служби про стягнення з боржника коштів (на підприємстві боржник отримує орендну плату за земельну ділянку). Як відобразити таку операцію в бухгалтерському обліку?

Відповідно до п. 1 ст. 69 Закону №1404 підприємства здійснюють відрахування із зарплати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника і перераховують кошти на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для здійснення зазначених виплат боржнику, а в разі, якщо такий строк не встановлено, - до десятого числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення. 

Такі підприємства, установи, організації, фізособи, фізособи - підприємці щомісяця надсилають виконавцю звіт про здійснені відрахування та виплати за формою, встановленою Мін'юстом.

Розмір відрахувань, зокрема, з інших доходів боржника, вираховується із суми, що залишається після утримання податків та зборів.

Таким чином, підприємство нараховує призначену суму орендної плати особі, утримує з неї відповідні податки, а вже після цього здійснює утримання за постановою виконавчої служби.

Сума, яка підлягає утриманню, відображається бухгалтерським записом - Дт 685/орендодавець Кт 685/виконавча служба. Сплата утриманої суми відображається в обліку бухгалтерським записом - Дт 685/виконавча служба Кт 311.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»